Odjazdowy Bibliotekarz 2017 – fotorelacja

24 czerwca, w sobotni poranek Miejska Biblioteka Publiczna zabrała miłośników książek i rowerów w podróż. Na starcie stanęło 40 osób gotowych na przygodę. Był to już nasza V edycja ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”.

Trasa tradycyjnie wiodła szlakiem przasnyskich bibliotek, uwalnialiśmy książki (bookcrossing), w Filii nr 1 losowaliśmy  nagrodę-rajdową maskotkę-liska podróżnika.  Mieliśmy okazję odwiedzić Bibliotekę Muzeum Historycznego oraz zwiedzić wystawę stałą „Złoty wiek Przasnysza”, która wzbudziła duże zainteresowanie zarówno wśród najmłodszych jak i dorosłych uczestników. W obrębie wystawy widzowie obejrzeć mogą unikalne widowisko łączące film, animacje oraz mapping w jedną, spójną narrację.

Po odwiedzeniu wszystkich bibliotek (Pedagogicznej, Filii nr 2, biblioteki głównej, Filii nr 1) – ulicą Królewiecką ruszyliśmy przez Osówce (Kmiecy i Szlachecki) do Szli.

Prowadzący rajd Pan Jan Chmielewski w trakcie postojów opowiadał historie związane z miejscowościami, które znalazły się na trasie rajdu. Zatrzymywaliśmy się także przy przydrożnych kapliczkach. Są one przede wszystkim, znakiem wiary naszych przodków, elementem ich kultury i wierności tradycji. Często są świadkami historii tych ziem.

Około południa zameldowaliśmy się na mecie w Gospodarstwie Agroturystycznym PODBÓR w Szli, gdzie czekał na nas ciepły poczęstunek. Po czym rozpoczęły się wyczekiwane konkurencje sprawnościowe, quizy literackie, a na zakończenie już obowiązkowo przeciąganie liny. Były nagrody dla zwycięzców  i nagrody pocieszenia dla pokonanych. Wspólnie z nami w Szli bawili się uczestnicy rajdu rowerowego pracowników firmy KROSS  SA.

Dziękujemy Bibliotece Pedagogicznej, Fundacji SCALAM, Dyrektor Muzeum Historycznego Pani Agnieszce Brykner, Pani Monice Miłoszewskiej oraz Panu Janowi Chmielewskiemu za pomoc w organizacji rajdu.

To był świetny, spędzony  wspólnie i aktywnie dzień – z nami rower to frajda. Do zobaczenia za rok na kolejnej edycji. Poniżej zamieszczamy fotoreportaż z tego wydarzenia.

MBP Przasnysz

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments