Odezwa Burmistrza Przasnysza do Mieszkańców.

Odezwa Burmistrza Przasnysza do Mieszkańców.

 

Szanowni Mieszkańcy Przasnysza,

wszyscy stanęliśmy przed bardzo trudnym, ale istotnym zadaniem. Zadaniem, które
w ramach lokalnej solidarności i wzajemnego wsparcia jest dla nas życiowym testem. Wykładnikiem jedności i porozumienia, ponad wszelkimi podziałami politycznymi
i społecznymi, a także różnicami poglądów.  W tym bardzo trudnym momencie, gdzie
w zasadzie świat zatrzymał się w czasie i stanął jak zamarły, konieczne są intensywne działania, które pozwolą na minimalizację pandemii SARS – CoV-2. Jesteśmy przyzwyczajeni do swobody działalności gospodarczej, nieograniczonej relacji międzyludzkiej oraz swobody przemieszczania się. W tymże czasie nasze przyzwyczajenia musza ustąpić stanowi wyższej konieczności.

Dzisiaj nie są istotne spory, a także sprawy błahe, które możemy odłożyć w czasie. Uniwersalizm słowa ,,solidarność” pięknie pokazuje, jak potrafimy jednoczyć się i dostosować do tych koniecznych wręcz ograniczeń. Tylko wspólne działania, pomogą nam wszystkim szybko wyjść z tej dla nas nowej sytuacji. Nie bagatelizujmy jej. Podchodźmy do ograniczeń wprowadzonych przez Rząd z należytą pokorą. Wspierajmy się wzajemnie, spędzajmy czas przede wszystkim w naszych domach. Ograniczajmy wizyty w różnego typu urzędach i sklepach do spraw najpilniejszych.

Nie gromadźmy się, zachowajmy od siebie należyty odstęp, alarmujmy o niepokojących sygnałach. Takie samoograniczenie w działaniu, pozwoli nam zminimalizować w skutkach istniejące zagrożenie. To nie jest czas na rozrywkę, to nie jest czas na zgromadzenia i wyjazdy. Musimy wspierać osoby, które najbardziej tego wsparcia potrzebują, wspierać ich i minimalizować niepokój społeczny. Wsparcia wymagają zarówno przedsiębiorcy jak i pracownicy. Łączy nas jedność i wspólny cel.  Musimy zorientować nasze działanie na minimalizację skutków pandemii, a później odbudowę ewentualnych jej skutków. Trzeba zrozumieć Przedsiębiorców, ale z poszanowaniem praw pracowniczych. Trzeba wspólnie i solidarnie podejmować samoograniczenie w działaniu.

Wobec tego wszystkiego apelujemy do Państwa, aby ten trudny dla nas czas spędzali Państwo przede wszystkim we własnych domach. Skupili się na relacjach rodzinnych, a także wspólnym spędzaniu czasu.

           

Łukasz Chrostowski, Burmistrz Przasnysza 

Łukasz Machałowski, Zastępca Burmistrza                


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments