Oderwał róg z jednorożca. Został zatrzymany do wyjaśnienia

W niedzielę, 12 czerwca młody mężczyzna oderwał róg figurze jednorożca znajdującej się na Placu świętego Floriana w Jednorożcu. Sprawcę zatrzymano do wyjaśnienia.

 

W niedzielę, 12 czerwca doszło do uszkodzenia figury jednorożca znajdującej się na Placu Świętego Floriana w Jednorożcu.

– Około godziny 19.30, 18-letni mieszkaniec Olsztyna, umyślnie dokonał uszkodzenia figury Jednorożca – informuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Sprawca oderwał jednorożcowi róg.

 

– Spowodował w ten sposób straty w wysokości 1000 złotych na szkodę Urzędu Gminy Jednorożec. 18 latek został zatrzymany do wyjaśnienia – dodaje rzecznik KPP.

Młody mężczyzna złożył już zeznania i został zwolniony.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
12 dni temu

Wreszcie może mieszkańcy tegoż grodu zadadzą sobie odrobinę trudu żeby dowiedzieć się co oznacza ten symbol w takiej formie w jakiej został przedstawiony tą rzeźba !!! Przecież nazwa tejże wsi pochodzi pewnie od jakiegoś zwierzęcia które urodziło się bądź zostało pozbawione jednego z rogów a nie jakiś symbol seksualny !

Barbara F.
Barbara F.
12 dni temu
Reply to  Janusz

Akurat to jest mało istotne, jeżeli coś , cokolwiek jest zrobione to trzeba to szanować. Przecież wszyscy na to łożymy.Dobrze ,że sprawca został ujęty i zostanie ukarany.Ale kiedy dwa lata temu dwóch śmiałków z Chorzel ( w tym niejaki Mateusz Z.)urwali i zabrali ze sobą ten róg to sprawa została zamieciona pod dywan, bo drugi ze sprawców jest synem radnego z Chorzel. Wszystkich należy traktować jednakowo….Panie wójcie.

Tomasz
Tomasz
12 dni temu

wg wiedzy biologicznej pokazywany dawniej róg należał do narwala…. a historycznie: „Formę Jednorojsca tłumaczyli sami mieszkańcy wsi Jednorożec, kiedy latem 1914 r. przyjechali tu Macieszowie z Płocka: Aleksander w celu przeprowadzenia badań antropologicznych oraz Maria, by zebrać rośliny do zielnika Mazowsza Płockiego. Pisałam o tej wizycie na blogu. M. Macieszyna zanotowała ciekawą informację na temat pochodzenia nazwy miejscowości. Wedle przytaczanych rozmów z mieszkańcami, nazwa przez nich używana miała pochodzić nie od rogu (jednorożca), a roju (pszczół), co podkreślało pierwotne zajęcie mieszkańców osady, czyli bartnictwo. „

Rafał
Rafał
11 dni temu
Reply to  Tomasz

Wedle przytaczanych rozmów z mieszkańcami, nazwa przez nich używana miała pochodzić nie od rogu (jednorożca), a roju (pszczół), co podkreślało pierwotne zajęcie mieszkańców osady, czyli bartnictwo.

To by nawet miało sens. Rdzenni mieszkańcy Jednorożca i okolic do tej pory mówią np. „jadziem do Jednorojsca”, czyli nie Jednorożec a Jednorojsc albo coś takiego. Trzeba wyrzeźbić rój pszczół i postawić na tym cokole :).

Jagoda
Jagoda
10 dni temu
Reply to  Rafał

Od kiedy powstało Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Jednorożeckiej na siłę propagowana są zmiany w nazwie naszej wsi. Profesor Bralczyk pochodzący z ziemi ciechanowskiej twierdzi że jeśli chodzi o nazwy własne to mówimy tak jak zwyczajowo się mówi od wielu lat. Tak więc jakie ? Jednoroskie!
Stowarzyszenie jakiej ziemi Jednoroskie.