Oddali ponad 17 litrów krwi – akcja krwiodawstwa na 100-lecie ZSP Przasnysz

100 litrów na 100-lecie Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu – pod takim hasłem 13 kwietnia odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Chęć podzielenia się jednym z najcenniejszych darów, ratujących życie wykazało 40 osób.

 

Ostatecznie ekipa ambulansu Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zakwalifikowała 38 osób. Co w sumie dało 17,1 litra pobranej krwi.

– Wiele osób robiło to po raz pierwszy, nie bez lęku i podniecenia. Ci, którzy przynajmniej raz w życiu ofiarowali ten dar z siebie wiedzą, że nie jest to bezstresowa czynność. Dlatego organizatorzy – Szkolny Klub HDK Zakrwiści, Rada Samorządu Uczniowskiego, oraz dyrektor szkoły, starali się, żeby osłabić działanie stresu. Dzięki życzliwości ludzi o ogromnym sercu mogli im te chwile umilić i do ogromnej satysfakcji być może podarowania komuś życia, dołożyli posiłek regeneracyjny, uśmiech i dobre słowo podnoszące na duchu – informują organizatorzy.

 

Za bezinteresowną dziękują: Pawłowi Kaczorkowi – właścicielowi Cukierni Kaczorek, Gospodarstwu Rolnemu Roberta Ślubowskiego, Ashrufowi Elshazly’emu – właścicielowi Kebab Egipt; właścicielom – Świat Warzyw i Owoców.

– Ponieważ minęły czasy, miejmy nadzieję, że niebezpowrotnie, gdy sami maturzyści ZSP Przasnysz w ciągu roku szkolnego oddali 131 litrów krwi – pragniemy zwrócić się do absolwentów naszej szkoły o połączenie się w jedną, krwiodawczą rodzinę, która stworzy bijące serce stulecia szkolnictwa zawodowego na ziemi przasnyskiej. Prosimy, aby Ci z Państwa, którzy w 2023 r.  gdziekolwiek w Polsce, czy w świecie oddadzą honorowo krew poinformowali nas o tym fakcie, a my z każdej donacji zrobimy kroplę, która połączona z innymi stworzy „Serce Stulecia” – dodają.

 

Wszelkich informacji związanych z akcją udzielają:

  • Bogusław Brykała (tel. 512343912)
  • Michał Mocek (mmocek@zsp-przasnysz.edu.pl)

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments