Odcinek DW544 od Przasnysza do Zawadek zostanie przebudowany. Starosta spotkał się w tej sprawie z Marszałkiem

Władzom Powiatu Przasnyskiego udało się uzyskać zapewnienie, że w najbliższym czasie dojdzie do modernizacji i rozbudowy niebezpiecznego odcinka drogi nr 544, której zarządcą jest Województwo Mazowieckie.

 

– W ramach zawartego porozumienia, Powiat Przasnyski przygotował dokumentację techniczną, uzyskał decyzję ZRiD na przebudowę odcinka od ul. Tuwima w Przasnyszu do miejscowości Karwacz wraz z budową ronda w Zawadkach. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Przasnyskiego Radni podjęli uchwałę intencyjną o udzieleniu Województwu Mazowieckiemu dotacji w wysokości 423 tys. zł z przeznaczeniem na ten cel – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Obecny starosta Paweł Mostowy, 24 października spotkał się z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem.

– Celem rozmowy była planowana przebudowa drogi wojewódzkiej nr 544, znajdującej się na terenie powiatu przasnyskiego. W trakcie spotkania ustalono, że najpilniejszej przebudowy wymaga 3-kilometrowy odcinek DW 544 wraz ze skrzyżowaniem w miejscowości Zawadki, na którym często dochodzi do poważnych wypadków. Marszałek Adam Struzik, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców zapewnił, że wyasygnuje na ten cel środki w budżecie Województwa Mazowieckiego – przekazuje powiat.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż Powiat Przasnyski przeprowadzi postępowanie przetargowe na przebudowę wyżej wymienionego odcinka i uzyska na ten cel dofinansowanie zewnętrzne od samorządu wojewódzkiego. Wówczas kwota 423 tys. zł będzie stanowiła wkład własny Powiatu.

– Powiat Przasnyski przygotował dokumentację techniczną oraz uzyskał wszelkie zgody, dlatego należy oczekiwać, że modernizacja najpilniejszego fragmentu drogi nastąpi niebawem, wkrótce po rozstrzygnięciu przetargu – czytamy.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
1 miesiąc temu

No w końcu jakaś dobra wiadomość!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

„Władzom Powiatu Przasnyskiego udało się uzyskać zapewnienie…”

Zapewnienie. Brzmi poważnie, prawda? Od zapewnienia do realizacji droga jest bardzo kręta i wyboista. Senator się na drogach przejechał koronkowo, może następcy pójdzie lepiej.

Amator
Amator
1 miesiąc temu

Jednak zapewnienie to znacznie więcej niż obietnica zapewnienia lub wstępne ustalenia. Jest sukces inproszę go nie dezawuować!

Ania
Ania
1 miesiąc temu

Tak dużo jak obecne władze powiatu zrobiły,to daleko miastu razem z tobą

Edzio
Edzio
1 miesiąc temu

A postulaty ? 😂 To już najwyższa półka powagi 😂

Marek
Marek
1 miesiąc temu

To już jest nudne, od tylu lat wałkujecie przed wyborami tematy rond w Zawadkach, na Słowackiego, w Krzynowłodze i w Chorzelach. Już mi się w głowie kręci od jeżdżenia po nich.

Zygmunt
Zygmunt
1 miesiąc temu

„Powiat przasnyski przeprowadzi postepowanie przetargowe”? Już raz się wzięli za przetarg na drogę wojewódzka. Jak to się skończyło wszyscy wiedzą. Banda nieudolnych figurantów. Bieńkowski się ewakuował i zostawił Toudiego na posterunku upadającego powiatu. Farsa jakich mało.

MPr
MPr
1 miesiąc temu

Chyba Coś nie tak to jest droga wojewódzka a nie krajowa. Więc jeżeli sprawa dotyczy drogi krajowej o nr 544 to życzę powodzenia

Rowerzysta
Rowerzysta
1 miesiąc temu

A będzie tam ścieżka rowerowa – chodnik dla pieszych?