Od wtorku samorządy będą pracować zdalnie?

Jak informuje Serwis Samorządowy PAP, jutro wejdzie w życie rządowe rozporządzenie w sprawie pracy zdalnej urzędów i to zarówno w administracji rządowej, jak i samorządowej. Obsługa interesantów w urzędach odbywać się będzie poprzez internet, telefon i pocztę.

 

Temat pracy zdalnej został poruszony podczas wideokonferencji premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

„W wyniku rzeczowej, konstruktywnej dyskusji ustalono, że rozporządzenie dotyczące administracji samorządowej wejdzie w życie od wtorku, po ogłoszeniu w poniedziałek, 2 listopada” – zaznaczono w komunikacie.

 

„Rozporządzenie zasadniczo wprowadzi pracę zdalną w urzędach i jednostkach organizacyjnych, jednak upoważni kierowników urzędów i jednostek do ustalenia szczególnych rozwiązań organizacyjnych w sprawach pomocy obywatelom, ich bieżącej, egzystencjalnej obsługi w zakresie podstawowych usług publicznych oraz innych ważnych spraw, których załatwienie w sposób zdalny nie jest możliwe” – wyjaśniono.


 

Źródło Serwis Samorządowy PAP
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wizard
Wizard
1 rok temu

Urząd pracy też będzie pracował zdalnie?

Ddd
Ddd
1 rok temu
odpowiada  Wizard

Zapewne,jak wszystkie urzędy państwowe -to „główne”siedliska koronawirusa no może poza przychodniami bo tam siedzi non-stop od marca😉