Od września darmowa opieka stomatologiczna dla dzieci z przasnyskich podstawówek
Burmistrz Łukasz Chrostowski poinformował w mediach społecznościowych, że od września, wszystkie dzieci uczęszczające do przasnyskich podstawówek, będą mogły skorzystać z darmowej opieki stomatologicznej.
– Miasto Przasnysz, jako organ prowadzący szkół podstawowych podpisało porozumienie w sprawie udzielenia świadczeń opieki zdrowotnej dla uczniów w zakresie opieki stomatologicznej – poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Łukasz Chrostowski.
Zębami wszystkich uczniów szkół podstawowych w Przasnyszu zaopiekuje się Prima-Dent. „Gabinet dentystyczny będzie mieścił się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu” – przekazuje włodarz.
To bardzo dobra wiadomość. Statystyki wskazują bowiem, że próchnica jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych wśród dzieci w Polsce. Według informacji Narodowego Funduszu Zdrowia blisko 90% 12-letnich dzieci w Polsce boryka się z próchnicą.
ren
Bardzo dobra wiadomość. DZIĘKUJEMY
A jaki zakres opieki? Tylko przeglądy czy białe plomby też?