Od Walentynek do Wiosny – 70 batików w Urzędzie Miasta Przasnysz

Dziś w przasnyskim Urzędzie Miasta zagościła wystawa „Batik po przasnysku – od Walentynek do wiosny”.

 

Korytarze Urzędu Miasta w Przasnyszu przez najbliższy czas będą bardziej przypominały galerię niż instytucję. To za sprawą wystawy „Batik po przasnysku – od Walentynek do wiosny”, którą od dziś można oglądać w budynku miejskim. Wystawa czynna będzie do 21 marca.

Wystawa prezentuje prace wykonane w technice batiku. Prace powstały w trakcie zajęć w Pracowni Batiku Mamut działającej w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu.

– Reprezentują kolekcje tematyczne pracowni, jak również indywidualne poszukiwania i zainteresowania twórców – informują organizatorzy wystawy.

 

Wystawy pracowni pokazywane był do tej pory m.in. w Przasnyszu, Szreńsku, Lublinie, Warszawie, Serocku, Ciechanowie, Chorzelach, Mławie, Żurominie, Lidzbarku, Makowie Mazowieckim, Opolu, Srebrnej Górze, Kutnie, Siemiatyczach, Strzelcach Krajeńskich, Nowosybirsku, Tucholi, Wrocławiu, Wilnie, Zambrowie, Gdyni, Szczytnie, Rzeszowie, Ostrowi Mazowieckiej,  Górze Kalwarii, Turznie, Nowym Dworzem Mazowieckim, Wąbrzeźnie, Białymstoku, norweskim Hamarze, Płośnicy, Jesionówce, Sterdyni, Poświętnie i Luzinie.

Dla przasnyskiej Pracowni Batiku Mamut to już 110 wystawa w Polsce i poza jej granicami.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
G.K
G.K
1 rok temu

Batiki to akurat najlepsze co ma to miasto. Sztuka wspaniała często na wielkim poziomie. Ale źle wyeksponowana. Oni zasługują na godne miejsce pracy, zasługują na MDK by móc rozwijać to co powinno być tak cenne dla Przasnysza – sztuka.