Od serowaru po pieczenie chleba. KGW w Nowych Czernicach zaprasza do udziału w projekcie

KGW w Nowych Czernicach zaprasza do udziału w projekcie „Tradycje kulinarne – od juniora do seniora”. Uczestnicy wezmą udział w ciekawych warsztatach oraz wizytach studyjnych.

 

Koło Gospodyń Wiejskich w Nowych Czernicach od 1 lipca, aż do 31 grudnia będzie realizować projekt „Tradycje kulinarne – od juniora do seniora”, który został dofinansowany ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Ma on na celu zwiększenie wiedzy mieszkańców gminy Czernice Borowe na temat produktów lokalnych i tradycyjnych.

 

W trakcie jego trwania zaplanowano ciekawe warsztaty z serowarem i z pieczenia chleba, dwudniowe warsztaty z przygotowania potraw tradycyjnych, wizytę studyjną w gospodarstwie agroturystycznym, w którym  wytwarzane są produkty tradycyjne oraz zajęcia z zakresu podniesienia wiedzy o produkcie tradycyjnym.

Na zakończenie spotkań zostanie wydana promocyjna ulotka podsumowująca projekt. Udział w zajęciach weźmie 30 osób, w tym 10 dzieci oraz wolontariusze. Koło Gospodyń Wiejskich w Nowych Czernicach zaprasza do udziału członków KGW z Nowych Czernic razem z dziećmi i wnukami, a także członków KGW z terenu gminy Czernice Borowe.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments