Od ponad roku nękał swoją byłą partnerkę. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

28-letni mężczyzna od ponad roku uporczywie nękał swoją byłą partnerkę. Złamał również zastosowany wobec niego zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

 

– 28-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego od ponad roku uporczywie nękał swoją byłą partnerkę. Nachodził ją, dzwonił do niej oraz wysyłał obraźliwe i wulgarne sms-y. Mężczyzna kontrolował i obserwował pokrzywdzoną, a także groził jej popełnieniem przestępstwa – przekazuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

28-latek usłyszał zarzuty uporczywego nękania i gróźb karalnych. Początkowo decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Otrzymał także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nie mógł się do niej zbliżać na odległość mniejszą niż 100 metrów.

– Mężczyzna zlekceważył jednak wydane zakazy i w miniony piątek (29.06) po raz kolejny wszedł do domu kobiety wbrew jej woli. 28-latek wszczął awanturę, podczas której wyzywał pokrzywdzoną i groził jej. Policjanci zatrzymali agresora. Sąd na wniosek prokuratury, zastosował surowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. 28-latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina: znamionami stalkingu mogą być różnego rodzaju powtarzalne zachowania godzące w poczucie bezpieczeństwa i prywatność nękanej osoby, takie jak: uporczywe śledzenie, obserwowanie pokrzywdzonego, nieustanne przesyłanie SMS-ów, e-maili, próby poniżenia danej osoby w środowisku jej pracy, nachodzenie w miejscu pracy, a także w miejscu zamieszkania. Wszystkie wyżej wymienione aktywności sprawcy muszą wzbudzać w ofierze uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie naruszać jej prywatność i odbywać się wbrew woli, a często też kontynuowane są pomimo zdecydowanego sprzeciwu adresata. Stalking to przestępstwo wnioskowe, co oznacza, że do pociągnięcia stalkera do odpowiedzialności karnej konieczne jest złożenie stosownego wniosku przez pokrzywdzonego.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid
Dawid
10 dni temu

Na kolegę nasłali cyganów

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 dni temu
Reply to  Dawid

Ale że o co chodzi??

Dawid
Dawid
9 dni temu

Inna sytacjia że na mojego kolegę nasłali cyganów wml