Od października drożeje gaz

Od 1 października gospodarstwa domowe korzystające z taryf PGNiG Obrót Detaliczny zapłacą średnio za gaz więcej o 7,4 proc. Podwyżka będzie dotyczyła wszystkich grup taryfowych.

 

„Motywem zmiany taryfy jest utrzymujący się od początku roku wzrost cen gazu na Towarowej Giełdzie Energii, która jest głównym źródłem pozyskania paliwa gazowego przez PNGiG. Urząd Regulacji Energetyki przypomniał, że od początku 2021 roku notowania gazu wzrosły, w zależności od instrumentu, do nawet 234 proc.” – informuje Polska Agencja Prasowa.

To trzecia podwyżka taryfy w tym roku.

 

Urząd Regulacji Energetyki oszacował o ile wzrośnie rachunek odbiorcy w zależności od ilości zużywanego gazu. I tak dla statystycznego odbiorcy zużywającego gaz jedynie do przygotowania posiłków, cena wzrośnie o 3,36 proc., ok. 0,72 zł miesięcznie. U odbiorców zużywających więcej gazu, np. do podgrzewania wody (grupa taryfowa W 2.1.) rachunek będzie wyższy o 4,63 proc. (ok. 4,48 zł miesięcznie). Odbiorcy, którzy gazem ogrzewają domy i mieszkania zapłacą średnio o 13,76 zł miesięcznie więcej.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments