Od dzisiaj na mieście rządzi Chrzestny – premiera powieści Marka Chmielewskiego, mieszkańca gminy Chorzele

Od dziś (poniedziałek 29 sierpnia) w księgarniach internetowych oraz niektórych stacjonarnych istnieje możliwość zakupu najnowszej powieści Marka Chmielewskiego „Chrzestny. Legenda szalonych lat 90.”

 

Druga powieść mieszkańca gminy Chorzele, wydana została przez wydawnictwo Novae Res. Książka opowiada niezwykłą historię grupy studentów, którzy wdają się w zatarg z uliczną bandą. W tle natomiast rozgrywają się typowe dla tego wieku romanse i problemy.

„Po kilku dekadach szarości nadchodzą kolorowe lata dziewięćdziesiąte: zachodnie ubrania, pirackie kasety na straganach, wypożyczalnie VHS, disco polo, oranżada Ptyś i denominacja… Kapitalizm rozkwita w najlepsze, a dwóch kumpli marzy o zdobyciu świata pełnego nowych możliwości. Na drodze stają im jednak niezbyt chwalebna przeszłość i… wojsko. By uniknąć służby ojczyźnie, postanawiają wrócić na studia i dokończyć edukację. Przez rok muszą trzymać się z dala od kłopotów, by zrealizować swoje marzenia o wykorzystaniu możliwości, które daje im nowa rzeczywistość. Czy życie studenckie okaże się wystarczająco zajmujące, by przymknąć oczy na grasujących po mieście bandziorów? Jak nie stracić ostatniej szansy na lepsze jutro, a przy okazji wyrównać porachunki?” – czytamy w opisie.

 

Zachęcamy do przeczytania książki i poznania losów bohaterów. Portal InfoPrzasnysz objął powieść patronatem medialnym.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Ja myślałem że w Chorzelach rządzi Sławek złotousty