Od dziś za benzynę zapłacimy więcej. Potanieje natomiast LPG.

Jak informują analitycy z portalu e-petrol.pl w tym tygodniu czekają nas spore podwyżki na stacjach benzynowych. W ostatnich dniach ceny hurtowe paliw w polskich rafineriach zmieniały się kilkukrotnie. Specjaliści tłumaczą to między innym drożejącym dolarem.

Tylko w mijającym tygodniu PKN Orlen i Grupa Lotos zmieniali pięciokrotnie ceny hurtowe paliw. Analitycy tłumaczą to pogłoskami o opanowaniu epidemii koronawirusa oraz drożejącym dolarem amerykańskim wobec polskiej złotówki

Z ostatniego monitoringu cen na stacjach paliw, przeprowadzonego przez e-petrol.pl 19 lutego, wynika, że w zeszłym tygodniu spadły koszty tankowania na polskich stacjach, ale prognozy przewidują, że niestety od 24 lutego trzeba będzie liczyć się z powrotem podwyżek.

Tak jak zapowiedzieliśmy, dla kierowców ostatnie wahania cen w rafineriach sprawią, że na pylonach stacji paliw w dalszym ciągu dominować będą podwyżki. Więcej będzie trzeba zapłacić zarówno za oba gatunki benzyn, jak i olej napędowy. W zależności od regionu i typu stacji za najpopularniejszą benzynę bezołowiową 95 trzeba będzie zapłacić 4,87 – 4,99 zł za litr. Kierowcy tankujący diesel w drugiej połowie tygodnia mogą spotkać się z cenami 5,03 – 5,14 zł za litr. Przyjemną niespodziankę podczas płacenia za tankowanie mogą mieć wyłącznie tankujący LPG. Z powodu spadków cen w sprzedaży hurtowej autogaz powinien potanieć, nawet do 2,19 – 2,26 zł/l i tym samym stać się jeszcze bardziej konkurencyjny cenowo wobec benzyny – wskazali analitycy e-petrol.pl.


 

Źródło e-petrol.pl
guest
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
konserwator
konserwator
1 rok temu

Zaraz zaraz. Gaz będzie tańszy. To niech mi ktoś wytłumaczy obecny rozrzut cen LPG. Warszawa Ul. Prądzyńskiego 2.06, Mława ul. Płocka 2.04, Węgrów 2.34 a Sokołów Podlaski 2.24. Podane ceny dotyczą 23.02.20 i dotyczą sieci Orlen. To jak to jest z tymi cenami i obniżkami???

Marqo
Marqo
1 rok temu
odpowiada  konserwator

A w Kołobrzegu 2.59

Leszek
Leszek
1 rok temu
odpowiada  konserwator

Górczewska Warszawa 1.98

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
odpowiada  konserwator

Po prostu kwestia konkurencji. Jeśli jej za bardzo nie ma i można poszaleć z cenami, to jest drożej.

Marii
Marii
1 rok temu
odpowiada  konserwator

A kto, mądry tankuje na Orlenie, chyba tylko flotowcy, ?

Marek W.
Marek W.
1 rok temu
odpowiada  konserwator

w Warszawie 2.04 chyba 2.34? chyba że na stacji przy supermarkecie? wylotówki z Wawy na Serock ok 2.29

LKS
LKS
1 rok temu
odpowiada  konserwator

Orlen Mława 1.96
Orlen Pułtusk 2.32
Orlen Legionowo 2.52

Konrad
Konrad
1 rok temu

Tankuje na Auchan . Tam najtaniej

Tom
Tom
1 rok temu
odpowiada  Konrad

Masz rację! Trzeba wspierać Francuzka gospodarkę.. przecież tyle tam protestów, że nie ma komu pracować.

Noitaktojest
Noitaktojest
1 rok temu
odpowiada  Konrad

I masz rację. Tankowałem na wszystkich stacjach po miesiąc i różnych cenach myślałem że przejadę więcej lub silnik będzie zdrowszy a tu kompletna nie prawda. Tankuje teraz na auchan praktycznie o 15,20gr mniej z 8 lat samochodem z salonu i jest zdrowy wszystko z nim w porządku a i tak przejadę tyle samo km. Zawsze coś jakby przeliczyć na cały rok.

Max
Max
1 rok temu

Jak ceny szly w dol w hurcie to obnizek nie bylo bo marze trza nadrobic teraz dolar podskoczyl to my musimy placic drozej, standard od lat ze gdy taniej to nie dla szarych ludzi….

Marek W.
Marek W.
1 rok temu
odpowiada  Max

dokładnie. tłumaczenie podwyżek jakimkolwiek wydarzeniem medialnym (teraz koronawirus, wcześniej huragan xy lub xyz, albo cokolwiek innego – Trump zjadł serek i ma sracz..ę) za to obniżek nie widać. podwyżki my finansujemy

Freekson
Freekson
1 rok temu

U mnie na stacji pb 95 po 4.99 od dobrego miesiąca, a na Orlenie o 5 groszy drożej…

Rychu
Rychu
1 rok temu

Mława Kaufland LPG 1.91

Agnieszka
Agnieszka
1 rok temu

Średnia cena w tym tygodniu on 5.03-5.14???? Od Warszawy przez Mińsk maz po Kałuszyn on jest po 5.25!!!

Kuba
Kuba
1 rok temu
odpowiada  Agnieszka

Łódź amic Doły 4.7~3 litr ON

Zenek
Zenek
1 rok temu

Bielsko Biała Auchan dziś 1.87 LPG

Hirek
Hirek
1 rok temu

Analitycy, ech… poszło w górę – zaskoczeni, spadło, zaskoczeni. najbardziej śmieszy mnie podwyższanie ceny z okazji jakiejkolwiek medialnej nagonki (teraz koronawirus), cena rośnie bo wirus, bo szejk AbuDhabi pierdnał głośniej niż zazwyczaj, bo u papuasów pada deszcz tydzień a nie 3 dni, bo słońce zaćmiło się w Kenii. za to jak cena spadła to na stacjach jakoś nie widać efektu?

jurk
jurk
1 rok temu

między Czarnym Borem a Kamienną Górą dolnś. 1,99 po zatankowaniu 40,5 l. oszustwo na 2-2,5 l.

Jarm
Jarm
1 rok temu

2,99 zł w niedzielę przy zachodniej granicy