Od dziś za benzynę zapłacimy więcej. Potanieje natomiast LPG.

Jak informują analitycy z portalu e-petrol.pl w tym tygodniu czekają nas spore podwyżki na stacjach benzynowych. W ostatnich dniach ceny hurtowe paliw w polskich rafineriach zmieniały się kilkukrotnie. Specjaliści tłumaczą to między innym drożejącym dolarem.

Tylko w mijającym tygodniu PKN Orlen i Grupa Lotos zmieniali pięciokrotnie ceny hurtowe paliw. Analitycy tłumaczą to pogłoskami o opanowaniu epidemii koronawirusa oraz drożejącym dolarem amerykańskim wobec polskiej złotówki

Z ostatniego monitoringu cen na stacjach paliw, przeprowadzonego przez e-petrol.pl 19 lutego, wynika, że w zeszłym tygodniu spadły koszty tankowania na polskich stacjach, ale prognozy przewidują, że niestety od 24 lutego trzeba będzie liczyć się z powrotem podwyżek.

Tak jak zapowiedzieliśmy, dla kierowców ostatnie wahania cen w rafineriach sprawią, że na pylonach stacji paliw w dalszym ciągu dominować będą podwyżki. Więcej będzie trzeba zapłacić zarówno za oba gatunki benzyn, jak i olej napędowy. W zależności od regionu i typu stacji za najpopularniejszą benzynę bezołowiową 95 trzeba będzie zapłacić 4,87 – 4,99 zł za litr. Kierowcy tankujący diesel w drugiej połowie tygodnia mogą spotkać się z cenami 5,03 – 5,14 zł za litr. Przyjemną niespodziankę podczas płacenia za tankowanie mogą mieć wyłącznie tankujący LPG. Z powodu spadków cen w sprzedaży hurtowej autogaz powinien potanieć, nawet do 2,19 – 2,26 zł/l i tym samym stać się jeszcze bardziej konkurencyjny cenowo wobec benzyny – wskazali analitycy e-petrol.pl.


 

Źródło e-petrol.pl
Sprawdź również
guest
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
konserwator
konserwator
2 lat temu

Zaraz zaraz. Gaz będzie tańszy. To niech mi ktoś wytłumaczy obecny rozrzut cen LPG. Warszawa Ul. Prądzyńskiego 2.06, Mława ul. Płocka 2.04, Węgrów 2.34 a Sokołów Podlaski 2.24. Podane ceny dotyczą 23.02.20 i dotyczą sieci Orlen. To jak to jest z tymi cenami i obniżkami???

Marqo
Marqo
2 lat temu
Reply to  konserwator

A w Kołobrzegu 2.59

Leszek
Leszek
2 lat temu
Reply to  konserwator

Górczewska Warszawa 1.98

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  konserwator

Po prostu kwestia konkurencji. Jeśli jej za bardzo nie ma i można poszaleć z cenami, to jest drożej.

Marii
Marii
2 lat temu
Reply to  konserwator

A kto, mądry tankuje na Orlenie, chyba tylko flotowcy, ?

Marek W.
Marek W.
2 lat temu
Reply to  konserwator

w Warszawie 2.04 chyba 2.34? chyba że na stacji przy supermarkecie? wylotówki z Wawy na Serock ok 2.29

LKS
LKS
2 lat temu
Reply to  konserwator

Orlen Mława 1.96
Orlen Pułtusk 2.32
Orlen Legionowo 2.52

Konrad
Konrad
2 lat temu

Tankuje na Auchan . Tam najtaniej

Tom
Tom
2 lat temu
Reply to  Konrad

Masz rację! Trzeba wspierać Francuzka gospodarkę.. przecież tyle tam protestów, że nie ma komu pracować.

Noitaktojest
Noitaktojest
2 lat temu
Reply to  Konrad

I masz rację. Tankowałem na wszystkich stacjach po miesiąc i różnych cenach myślałem że przejadę więcej lub silnik będzie zdrowszy a tu kompletna nie prawda. Tankuje teraz na auchan praktycznie o 15,20gr mniej z 8 lat samochodem z salonu i jest zdrowy wszystko z nim w porządku a i tak przejadę tyle samo km. Zawsze coś jakby przeliczyć na cały rok.

Max
Max
2 lat temu

Jak ceny szly w dol w hurcie to obnizek nie bylo bo marze trza nadrobic teraz dolar podskoczyl to my musimy placic drozej, standard od lat ze gdy taniej to nie dla szarych ludzi….

Marek W.
Marek W.
2 lat temu
Reply to  Max

dokładnie. tłumaczenie podwyżek jakimkolwiek wydarzeniem medialnym (teraz koronawirus, wcześniej huragan xy lub xyz, albo cokolwiek innego – Trump zjadł serek i ma sracz..ę) za to obniżek nie widać. podwyżki my finansujemy

Freekson
Freekson
2 lat temu

U mnie na stacji pb 95 po 4.99 od dobrego miesiąca, a na Orlenie o 5 groszy drożej…

Rychu
Rychu
2 lat temu

Mława Kaufland LPG 1.91

Agnieszka
Agnieszka
2 lat temu

Średnia cena w tym tygodniu on 5.03-5.14???? Od Warszawy przez Mińsk maz po Kałuszyn on jest po 5.25!!!

Kuba
Kuba
2 lat temu
Reply to  Agnieszka

Łódź amic Doły 4.7~3 litr ON

Zenek
Zenek
2 lat temu

Bielsko Biała Auchan dziś 1.87 LPG

Hirek
Hirek
2 lat temu

Analitycy, ech… poszło w górę – zaskoczeni, spadło, zaskoczeni. najbardziej śmieszy mnie podwyższanie ceny z okazji jakiejkolwiek medialnej nagonki (teraz koronawirus), cena rośnie bo wirus, bo szejk AbuDhabi pierdnał głośniej niż zazwyczaj, bo u papuasów pada deszcz tydzień a nie 3 dni, bo słońce zaćmiło się w Kenii. za to jak cena spadła to na stacjach jakoś nie widać efektu?

jurk
jurk
2 lat temu

między Czarnym Borem a Kamienną Górą dolnś. 1,99 po zatankowaniu 40,5 l. oszustwo na 2-2,5 l.

Jarm
Jarm
2 lat temu

2,99 zł w niedzielę przy zachodniej granicy