Od 4 maja rząd rozpoczyna „odmrażanie” sportu. Kiedy na basen i siłownię?

Rząd łagodzi obostrzenia związane z aktywnością sportową. Boiska i miejsca do uprawiania sportu na otwartej przestrzeni zostaną udostępnione od 4 maja. Uruchamianie kolejnych etapów będzie uzależnione od bieżącej sytuacji epidemiologicznej.

 

– Straciliśmy radość z kibicowania i trenowania przez koronawirusa. Chcemy przejść do kontrofensywy. Sport to zdrowie i ważna dziedzina gospodarki  Etap otwarcia parków i lasów, treningu na powietrzu mamy za sobą – powiedział podczas sobotniej konferencji premier Morawiecki.

Uruchamianie kolejnych etapów będzie uzależnione od bieżącej sytuacji.

II Etap

Otwarte mają zostać boiska szkolne,Orliki, stadiony sportowe, korty tenisowe, stadniny koni, strzelnice, tory gokartowe, tory łucznicze, pola golfowe. Przebywać będzie mogło jednocześnie maksymalnie do 6 osób (na kortach 2). Konieczne będzie zasłanianie twarzy, zachowanie dystansu, dezynfekcja rąk i urządzeń oraz zakaz korzystania z szatni.

III Etap

w trzecim etapie dojdzie do wznowienia działalności sal szkolnych, hal sportowych, czyli sportowych obiektów zamkniętych, jednak na razie jedynie z 6-osobowym składem. Nadal będzie obowiązywał specjalny rygor sanitarny.

IV Etap

Otwarte zostaną baseny, kluby fitness, siłownie, parki trampolin, ścianki wspinaczkowe, kręgielnie, skateparki, kluby z kortami do badmintona, squasha oraz tenisa stołowego. Obowiązkowe będzie zasłanianie twarzy, zachowanie dystansu, dezynfekcja rąk i urządzeń, identyfikacja osób oraz ograniczona liczba uczestników.

 

Premier zapowiedział również, że pod koniec maja mają zostać wznowione zmagania w PKO Ekstraklasie. Na 12 czerwca przewiduje się z kolei rozpoczęcie sezonu ligi żużlowej. Mecze będą odbywać się bez obecności kibiców.

Źródło Centrum Prasowe PAP
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments