Oczyszczalnia ścieków w Kalinowcu zostanie zmodernizowana

Oczyszczalnia ścieków w Kalinowcu zostanie zmodernizowana. Inwestycja warta 12 milionów złotych jest realizowana przez gminę Płoniawy-Bramura. Z oczyszczalni korzysta większość miejscowości z terenu gminy Krasne.

 

W ramach inwestycji, na którą samorząd gminy Płoniawy – Bramura otrzymał wsparcie z budżetu państwa, zostanie wymieniony sitopiaskownik, a także prasa do osadów i większość dmuchaw do napowietrzania różnych komór procesu biologicznego wytarzanych i przerabianych ścieków. Wybudowana zostanie też suszarnia słoneczna dla osadów.

– Nasza oczyszczalnia była modernizowana w 2010 roku, więc nadszedł ten czas, żeby troszeczkę ulepszyć ją, żeby te ścieki, które już są po badaniach przerzucane dalej rowami do rzek były już oczyszczone i mniej niebezpieczne dla mieszkańców, a także otaczającej nas przyrody – mówi Jakub Dudek, wójt gminy Płoniawy Bramura.

Oczyszczalnia odbiera ścieki z gminy Płoniawy – Bramura, a także z większości miejscowości z terenu gminy Krasne.

 

– Po procesie oczyszczenia biologicznego i ekologicznego kiedy ścieki otrzymają te parametry, które pozwalają na przesuw dalej, to przerzucamy je do rzeki Węgierki – dodaje wójt.

Koszt modernizacji stacji to 12 milionów złotych, z czego 9 milionów to rządowe wsparcie w ramach programu Polski Ład. Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy Płoniawy Bramura.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
5 miesięcy temu

Ale że obok ktoś chce wybudować wielkie składowisko odpadów to nikt się tym nie pochwali i redakcję też nie chcą o tym pisać !!!