Obywatelski Konwój Humanitarny prowadzi licytacje na rzecz Oli chorej na mukowiscydozę

Ola ma 9 lat i na mukowiscydozę choruje od urodzenia. – W wyniku wielu powikłań i komplikacji moja córeczka już nigdy nie będzie oddychała pełną piersią, ale może oddychać znacznie lepiej i żyć tak, jak na to zasługuje – bez ciągłego duszenia się – informuje mama dziewczynki.

 

Mukowiscydoza to choroba, na którą nikt jeszcze nie wynalazł lekarstwa. Urodzone z nią dzieci, skazane są na leczenie do końca życia. – Choroba ta powoduje, że organizm wydziela duże ilości śluzu, który, mówiąc obrazowo, zakleja wszystkie narządy łącznie z płucami, które stopniowo tracą wydolność, aż w końcu jedynym ratunkiem dla chorego jest przeszczep – przekazuje mama Oli Załęskiej z Różana, która założyła zbiórkę na rzecz córki.

– Potrzebujemy pomocy w uzbieraniu środków na leki przyczynowe, które u nas są refundowane dopiero od 12 roku życia, a są one bardzo drogie. Istnieje odpowiednik argentyński tych leków, który jest 5 razy tańszy – pisze.

W pomoc dla Oli zaangażowali się wolontariusze Obywatelskiego Konwoju Humanitarnego. Postanowili zorganizować licytacje na rzecz dziewczynki. Te prowadzone są na facebookowej grupie: https://www.facebook.com/groups/509526427904140?ref=share_group_link

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments