Obywatelski Konwój Humanitarny laureatem Mazowieckich Barw Wolontariatu

Przasnyski Obywatelski Konwój Humanitarny laureatem tegorocznej edycji Mazowieckie Barwy Wolontariatu w kategorii wolontariat grupowy.

 

115 zgłoszeń oceniła komicja tegorocznej XII edycji konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Nagrody przyznano w pięciu kategoriach: indywidualny wolontariusz (41), szkolne/przedszkolne koło wolontariatu (36), wolontariat grupowy (21), wolontariat seniorów (6), oraz kategoria specjalna – pomoc Ukrainie (11).

Tegorocznym laureatem w kategorii wolontariat grupowy został Obywatelski Konwój Humanitarny Przasnysz.

Zgłoszenia oceniane były pod kątem zaangażowania, rezultatów, innowacyjności, skuteczności oraz partnerstwa w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach oraz promocji wolontariatu.

Wolontariusze Obywatelskiego Konwoju Humanitarnego działają w całym powiecie już od dłuższego czasu. Pomagają zebrać pieniądze na leczenie dzieci, pomagają kiedy kogoś dotknie nieszczęśliwe zdarzenie losowe. Prowadzą zbiórki, przygotowują charytatywne wydarzenia i imprezy, ale także organizują pomoc rzeczową, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

 

Wolontariusze – członkowie Konwoju wcześniej działali indywidualnie lub w mniejszych grupach. Pod wspólną flagą zjednoczyli się po wybuchu wojny na Ukrainie. To właśnie chęć niesienia pomocy walczącej Ukrainie spowodowała, że postanowili zawiązać stałą grupę  i nadać jej nazwę: Obywatelski Konwój Humanitarny.

Członkowie grupy jeździli z pomocą na granicę, by pomóc w relokacji uchodźców, dowozili niezbędne artykuły i żywność tam gdzie tylko zaszła potrzeba, czy to na Dworzec Centralny, na granicę, czy z czasem nawet w głąb Ukrainy. Ich zaangażowanie przerodziło się w ogólnospołeczny ruch, którego Przasnysz, a może i całe Północne Mazowsze nie widziało. Odpowiadając na apele i zaangażowanie wolontariuszy w pomoc potrzebującym włączają się mieszkańcy całego powiatu i nie tylko.

– Nasza nagroda, to przede wszystkim sukces Przasnysza i jego mieszkańców, którzy w znaczący sposób pomogli Ukrainie i którzy cały czas wspierają nasze akcje. Dlatego dedykujemy ją całemu Przasnyszowi i powiatowi przasnyskiemu, bo to zasługa mieszkańców  – komentują przyznanie nagrody wolontariusze.

 

Członkowie Humanitarnego Konwoju Obywatelskiego to: Bartosz Gnojewski, Arkadiusz Szweda, Katarzyna Siuda, Justyna Pogorzelska, Anna Mucha, Monika Łukasiak, Katarzyna Kopka, Urszula Krajanka- Szweda, Tomasz Kopka, Rafał Gotowiec, Bartłomiej Siedlecki i Adam Pogorzelski.

Jak poinformowali wolontariusze, decyzją całej grupy nagroda w konkursie, w kwocie 2 tysiące zł, zostanie przekazana na leczenie pani Anny Gruszki.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkanka powiatu
Mieszkanka powiatu
1 rok temu

Brawo! Wspaniali ludzie o wielkich sercach♥️. WIELKIE BRAWA👏

JUREK
JUREK
1 rok temu

Zapewne za chwilę staną się kandydatami do rady miasta / powiatu

Amka
Amka
1 rok temu
Reply to  JUREK

Daj Boże!!!