Obozy językowe za granicą dla młodzieży – najlepszy sposób na wakacje? Zobacz, dlaczego warto!

Znajomość przynajmniej jednego języka obcego to dzisiaj standard i podstawowe wymaganie na rynku pracy. Dlatego naukę warto rozpocząć jak najwcześniej! A jak uczyć się języków skutecznie i przy okazji połączyć przyjemne z pożytecznym? Dowiedz się więcej o obozach językowych za granicą.

 

Pełne zanurzenie jako najlepsza sposób na naukę języka obcego

Nauka języków obcych daje nie tylko dużo satysfakcji i świetnie stymuluje mózg. To także najlepsza droga do tego, by zdobyć dobrą pracę, móc korzystać z dóbr kultury na całym świecie i radzić sobie podczas podróży. Pytanie: jak uczyć się skutecznie? Naukowcy z amerykańskiego uniwersytetu w Yale przeprowadzili badania nad różnymi sposobami na przyswajanie języków obcych. Na pierwszym miejscu postawili „ pełne zanurzenie“, a więc maksymalne wejście w środowisko, w jakim dany język jest używany. Nazywamy to immersją. Trudno o lepszą sposobność niż podróż do obcego kraju! I to nie na weekend, ale na dłuższy okres czasu, z naciskiem na przyswajanie umiejętności językowych:

Immersja odtwarza sposób, w jaki naturalnie uczymy się naszego pierwszego języka jako dzieci, co czyni ją intuicyjnie skuteczną metodą. Kładzie nacisk na praktyczne, codzienne użycie języka, co ułatwia lepsze, trwalsze zapamiętywanie języka. Dodatkowo immersja zachęca do aktywnej nauki, zmuszając Cię do używania języka w rzeczywistych sytuacjach, co znacznie poprawia Twoje zrozumienie i płynność – czytamy w badaniu.

To właśnie dlatego tak atrakcyjną propozycją okazują się być obozy językowe za granicą.

Obozy językowe za granicą – na czym to polega?

Pełna immersja, ale też spędzanie czasu wakacyjnego w pięknych destynacjach, jak Malta czy Hiszpania – tak wyglądają obozy językowe dla młodzieży. Firma Sprachcaffe organizuje wyjazdy dla różnych grup wiekowych, ale dzisiaj skupimy się na dzieciach i młodzieży w wieku od 12 do 17 lat.

Obóz językowy polega na połączeniu nauki języka z pobytem za granicą. Uczniowie w sezonie letnim mogą spędzić czas na Malcie, w Wielkiej Brytanii, Francji lub Hiszpanii. To miejsca, które zachwycają zabytkami, ofertą kulturalną i oczywiście przygodą, a więc w bardzo naturalny sposób uczestnicy będą obcować z językiem obcym na co dzień.

Co znajduje się w pakiecie zagranicznego obozu językowego?

  • Zakwaterowanie i wyżywienie
  • Transfer z lotniska
  • Kurs językowy
  • Wycieczki i pełna opieka (grupa leci z opiekunem)

Na miejscu dzieci i młodzież mogą spodziewać się nie tylko przyjemnej, praktycznej nauki języka, ale też spędzania czasu wolnego w bardzo urozmaicony sposób. W końcu to wakacje – czas na zabawę, zwiedzanie i poznawanie nowych rzeczy. Dzięki temu młodzi uczestnicy kursu będą się dobrze bawić, bez stresu i monotonii.

Jaka jest forma opieki na obozach językowych za granicą?

Dla osób w wieku od 12 do 17 lat jest to opieka całodobowa. Na miejscu osoby korzystające z kursu mają wsparcie nauczycieli oraz rodziny goszczącej, które są wybierane w bardzo staranny sposób. To jeszcze bardzie ułatwia praktyczne poznawanie języka, a przy okazji życie lokalsów.

Różne destynacje pozwalają wybrać taką lokalizację, w której dziecko poczuje się najlepiej. Słoneczka i bajkowa Malta to wyspa, która dostarczy masę emocji. Mieszkańcy świetnie mówią po angielsku, więc będzie można z nimi pogadać! A może wolicie Lazurowe Wybrzeże albo Hiszpanię? Z kolei miłośnicy miasta i aglomeracji koniecznie powinni poznać atrakcje Londynu – metropolia tętniąca życiem daje mnóstwo możliwości do praktycznego korzystania z języka angielskiego. We wszystkie te miejsca można pojechać na obóz językowy z firmą Sprachcaffe.

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz językowy?

Korzyści jest cała masa!

  • Gwarancja skutecznej i praktycznej nauki języka obcego
  • Profesjonalna opieka całodobowa – rodzice nie muszą się o nic martwić
  • Możliwość zawierania nowych przyjaźni, także międzynarodowych
  • To wyjazd, który zapewnia masę pozytywnych wrażeń i atrakcji
  • Dziecko nabywa nie tylko umiejętności językowe, ale od razu szlifuje również akcent i poznaje kulturę danego kraju
  • Nauka języka odbywa się cały czas, co pozwala przełamać barierę wstydu i onieśmielenia

Języki obce – trzeba je znać!

Dzieci i młodzież mają szczególną zdolność do przyswajania języków obcych. A w dzisiejszym świecie, gdzie dzięki Internetowi mamy łatwy dostęp do materiałów na przykład po angielsku, nauka języka jest kluczowa do zapewnienia sobie bezpiecznej przyszłości.

Według najnowszego zestawienia Forbes do najczęściej używanych języków na świecie zaliczamy angielski, chiński, hiszpański i francuski. Język angielski jest wykorzystywany na całym świecie do prowadzenia biznesu i stanowi podstawową formę komunikacji na każdym kontynencie. To także podstawowy język Internetu, który dla młodzieży stanowi bazę do zdobywania wiedzy. Z kolei Hiszpański to język urzędowy aż dwunastu państw na świecie, a francuski bardzo przydaje się w pracy – wiele międzynarodowych korporacji korzysta właśnie z tego języka.

Bez względu na to, czy motywacją do nauki języka obcego będzie matura, czy też chęć zapewnienia sobie dobrej przyszłości – opanowanie języka to umiejętność bezcenna, zawsze przydatna i potrzebna. Nie zmieni tego nawet współczesna, błyskawicznie rozwijająca się technologia.

 

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.