Obóz harcerski ZHP Przasnysz

Jeśli nie masz jeszcze planów na wakacje, a chcesz przeżyć niezapomniane chwile w towarzystwie świetnych ludzi, w atmosferze niekończących się przygód i zabaw, to skorzystaj z oferty Hufca ZHP Przasnysz, organizatora  obozu harcerskiego.

 

POSIADAMY JESZCZE 10 WOLNYCH MIEJSC.

Tegoroczna tematyka obozu to motyw słowiański. Każdy uczestnik podczas obozu będzie miał możliwość zapoznania się z kulturą, wierzeniami i obyczajami Słowian. Słowianie żyjący w zupełnej zgodzie z naturą mogą być dobrym przykładem do naśladowania przez współczesnych harcerzy, zobowiązanych prawem nie tylko do szacunku dla natury, ale także do jej bliższego poznawania.

 Zajęcia na obozie odbywają się w małych grupach – zastępach. Zajęcia dopasowane są do zainteresowań uczestników i ich wieku. Każda grupa posiada swojego pełnoletniego opiekuna – drużynowego, który odpowiedzialny jest za codzienny program drużyny oraz bezpieczeństwo jej członków.

Obóz jest także doskonałą okazją do nauki samodzielności. Szczególnie najmłodsi muszą sami zatroszczyć się o porządek w namiocie, pozmywać naczynia i posprzątać jadłodajnię. Odpowiednią motywacją są zdobywane sprawności np. sobieradka, kuchcika czy obozowego wygi. Uczestnicy będą zdobywać również specjalność Wampum Leśne – to zbiór wymagań na odznaki mistrzostwa w puszczańskim stylu życia.

 Na szalejące komary też mamy sposób, wieczorne ogniska i wspólny śpiew.

Dlatego też gorąco zachęcamy wszystkich, zarówno harcerzy, jak i dzieci i młodzież nie zrzeszoną do udziału w obozie, podczas którego każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego

Projekt obozu jest współfinansowany przez Miasto Przasnysz.

Więcej informacji na : www.zhpprzasnysz.pl

Organizator: Hufiec ZHP Przasnysz

Termin:04-17.08.2014 (14 dni)

Koszt: 750 zł

Miejscowość: Baza YMCA Kurnędz powiat piotrkowski woj. Łódzkie

http://www.pilica.ymca.pl/harcerze.php

zajęcia programowe: olimpiada obozowa, turnieje sportowe w drużynach, pływanie + plażowanie, gry terenowe, fabularne, podchody. Do dyspozycji uczestników jest sprzęt sportowy.

 Wycieczka do osady jurajskiej.

Strona główna

Położenie bazy obozowej:  obóz położony nad Pilicą w otulinie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego

Warunki zakwaterowania: Uczestnicy obozu są zakwaterowani po 6-7 osób w namiotach NS . Każdy uczestnik ma zapewnione łóżko polowe (tzw. kanadyjkę), materac oraz koc. Uczestnicy powinni mieć własny śpiwór i prześcieradło (wymóg sanitarny). Teren obozu jest oświetlony. Namioty uczestników nie są podłączone do prądu. Światło i gniazdka elektryczne znajdują się w domkach bazy i namiotach kadry.

Warunki sanitarne:  na terenie bazy znajduje się węzeł sanitarny – natryski, ubikacje i umywalki polowe.

 zhp


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments