„Obfite łowy” mazowieckiej grupy SPEED.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1086 wykroczeń na drogach naszego garnizonu, 796 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 18 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli ponad 970 mandatów, a w 11 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 23 prawa jazdy oraz 66 dowodów rejestracyjnych, 5 pijanych kierowców i dwóch, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

 

Przypominamy, że słoneczna aura i sprzyjające temperatury nie zwalniają nas od zachowania zgodnego z prawem, zwłaszcza w ruchu drogowym. Nie wszyscy jednak przestrzegają obowiązujących przepisów. Te najbardziej niebezpieczne i agresywne zachowania zmotoryzowanych od ponad roku są ujawniane przez policjantów z grupy SPEED.

Ponad 100 km/h to w obszarze zabudowanym stanowczo za szybko. Kierowcy, którzy poruszają się z taką prędkością muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Jedną z nich jest utrata prawa jazdy.

– Wobec kierowców, którym droga publiczna myli się z torem wyścigowym funkcjonariusze nie będą stosowali taryfy ulgowej. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i każdy uczestnik ruchu drogowego ma prawo czuć się na niej bezpiecznie – podkreśla Policja.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benedek
Benedek
3 lat temu

,, Wobec kierowców, którym droga publiczna myli się z torem wyścigowym…” Częściej te drogi myli się z serem szwajcarskim. A może by tak zbudować obwodnicę albo przynajmniej dwie drogi północ-południe:wschód-zachód, na których maxymalna prędkość będzie podniesiona do 70 km/h ? I dopiero wtedy karać!

Kaj
Kaj
3 lat temu
Reply to  Benedek

Drogi są fatalne, to fakt np. szczególnie 544 na odcinku Przasnysz – Czernice Borowe, gdzie prędkość podniesiono/obniżono odcinkami do 70 km/h, ale to nie znaczy, że policja ma nie karać PIRATÓW Drogowych.
pozdrawiam