Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Zielonej

W niedzielę, 25 lutego w miejscowości Zielona w gm. Krasne odbyły się uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

 

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w intencji poległych Żołnierzy Wyklętych i osób represjonowanych.

– Msza św. z udziałem rodzin Żołnierzy Niezłomnych, parlamentarzystów, przedstawicieli władz rządowych i samorządowych, służb mundurowych, przedstawicieli organizacji regionalnych, placówek oświatowych, harcerstwa oraz lokalnej społeczności, była sprawowana w intencji żołnierzy polskiego powojennego podziemia niepodległościowego, którzy stawiali opór sowieckiej agresji oraz z okazji 74. rocznicy śmierci żołnierzy z patrolu „Tygrysa” z oddziału ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój” – informuje Powiat Przasnyski.

Po jej zakończeniu wszyscy uczestnicy nabożeństwa przenieśli się pod Pomnik Poległych. Tam oddali hołd składając wieńce oraz zapalając znicze.

– Andrzej Gajewski poprowadził modlitwę w intencji poległych Żołnierzy Wyklętych i osób represjonowanych, a delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Uroczystość nie mogła się odbyć bez okolicznych przemówień, które podkreślały wkład Żołnierzy Niezłomnych w niepodległość Polski oraz fakt, że miłość do Ojczyzny znajduje kontynuację w postawach polskiego społeczeństwa – dodaje Powiat Przasnyski.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edward
Edward
1 miesiąc temu

Co mają wspólnego „wyklęci” z piłsudczykami?