Obchody Dnia Papieskiego w przasnyskim ZSP

Uczniowie z przasnyskiego Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu wzięli udział w obchodach Dnia Papieskiego. Gościli ojca Vadima, który pochodzi z Ukrainy.

 

18 października w Zespole Szkół Powiatowych im mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu odbyły się uroczystości związane z obchodami XXII Dnia Papieskiego, pod hasłem „Blask Prawdy” .

– Uroczystość uświetnił nam nasz zespół szkolny, któremu przewodniczy Tomasz Wójcik. Została odśpiewana, tradycyjnie „Barka”, jak również „Abba Ojcze” oraz „Zaufaj Panu już dziś”. Gościem szczególnym tej uroczystości był ojciec Vadim pochodzący z Ukrainy, ze Zgromadzenia Ojców Pasjonistów z Przasnysza – relacjonuje Agnieszka Dębek.

Ojciec Vadim w swoim kazaniu podziękował Polakom za pomoc, jaką otrzymuje od nich naród ukraiński.

 

– Podkreślił słowa naszego świętego rodaka, które najbardziej brzmią w jego sercu. Są to słowa, aby się nawracać, nie raz, lecz codziennie, każdego dnia rano i wieczorem. Mówił, abyśmy nie wstydzili się swojej wiary. Wstydzić się swojej wiary, to tak jakbyśmy wstydzili się tego że jesteśmy zdrowi. W swojej wypowiedzi przypomniał wartość różańca w życiu Jana Pawła II, który jest widoczny w godle papieskim. Prosił byśmy nie zapominali o modlitwie. Na koniec wspólnie odmówił modlitwę „Pod Twoją Obronę” – dodaje Agnieszka Dębek.

Na zakończenie uroczystości młodzież zaśpiewała piosenkę „Góry do góry”, a także zatańczyła „Belgijkę”.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maja
Maja
1 rok temu

„Blask prawdy ” Serio? Prawdę to niech oni poznają o tym całym świętym. Żenada.