O sytuacji rolnictwa i bieżącej działalności Mazowieckiej Izby Rolniczej na spotkaniu w Starostwie Powiatowym

23 marca 2023 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej Powiatu Przasnyskiego. Głównymi tematami była sytuacja polskiego rolnictwa oraz bieżące działania Mazowieckiej Izby Rolniczej.

 

– Zebranych na spotkaniu przywitał Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, zapewniając o otwartości Powiatu Przasnyskiego na potrzeby rolników oraz wsparciu Powiatu dla rozwoju rolnictwa na naszym terenie. Starosta przedstawił członkom rady nowego wicestarostę powiatu przasnyskiego – Pawła Mostowego, który następnie opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z rolnictwem oraz o działalności powiatu związanej z utrzymaniem porządku na drogach powiatowych – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

W kolejnym punkcie spotkania głos zabrał kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Rolnictwa w Przasnyszu Wojciech Długokęcki. Przedstawił obecne i zapowiedział przyszłe działania Biura Powiatowego ARiMR skierowane do rolników.

 

– Przypomniał zebranym o rozpoczęciu przyjmowania wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich oraz innych płatności powierzchniowych w ramach mechanizmów Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027, sposobach składania wniosków oraz ważnych terminach – czytamy.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rolnik
Rolnik
2 miesięcy temu

No nie wierzę… Cóż to za spotkanie !!!!
I ta nagła atencja dla rolników ze strony lokalnego PIS….

Pogonienie ministra rolnictwa w Kielcach i późniejsze obrzucenie jajami w Jasionce nagle uświadomiło PISiakom, że bez wiejskiego elektoratu mogą się już pakować….

Te nagłe, sklecone naprędce zabiegi pijarowe są bardziej śmieszne niż skuteczne…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu

Jeszcze trochę rządów PiS i wnioski o dopłaty rolnicy będą mogli oglądać w kronikach filmowych…
Ale pierwszy do obcięcia idzie Fundusz Spójności. Obrąbią na kasę a Matołusz w TVPiS stwierdzi że to nasz sukces….

jan
jan
2 miesięcy temu

Sami znafcy rolnictwa