O piosenkach, teatrze i aktorstwie na spotkaniu z Edytą Jungowską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu

W ramach trwającego Tygodnia Bibliotek, Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu gościła Edytę Jungowską, aktorkę teatralną, filmową i dubbingową, producentkę oraz właścicielkę wydawnictwa. Spotkanie z nią odbyło się w sali widowiskowej biblioteki, która wypełniła się po brzegi fanami.

 

– Początek spotkania poświęciliśmy historii piosenki „Pa, pa paryski walczyk”, do której tekst napisała Agnieszka Osiecka, a którą wykonywała Edyta Jungowska. Piosenka ta znalazła się na albumie muzycznym „Pięć Oceanów”, zawierającym utwory z tekstami napisanymi przez Osiecką, a sama Jungowska dokonała wyboru nagrań – informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

Następnie aktorka opowiadała o swoim początku w ognisku teatralnym Państwa Machulskich przy Teatrze Ochoty, który był kuźnią aktorskich talentów.

– Mówiła także o swojej szkole teatralnej oraz o pierwszym sukcesie teatralnym, jakim była rola Panny Maliczewskiej w spektaklu „Zapolska, Zapolska” w reżyserii Adama Hanuszkiewicza w Teatrze Nowym. Podkreślała, jak wielką rolę odegrał Hanuszkiewicz w procesie jej aktorskiego dojrzewania. Nie zabrakło również wspomnień o rolach w teatrze telewizji, takich jak „Amadeusz” Petera Shaffera, „Pigmalion” Georga Bernarda Shawa czy „Baryłeczka” Guya de Moupassanta – relacjonuje.

 

Edyta Jungowska to także świetna aktorka filmowa i telewizyjna, a podczas spotkania wspominano jej role w serialach, takich jak „Ja wam pokażę”, „Na dobre i na złe” czy „2XL”. Aktorka jest również producentką serialu „Babska jazda”.

W trakcie spotkania poruszono również temat książek i audiobooków dla dzieci i młodzieży, które autorka wydaje w swoim wydawnictwie Jung-Off-Ska. Wydawnictwo to powstało w 2010 roku, a Pani Edyta zafascynowana twórczością Astrid Lindgren postanowiła wydać najważniejsze dzieła szwedzkiej pisarki w formie książek do słuchania.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments