O pięknie powiatu przasnyskiego opowiedziano w TVP [VIDEO]

Piękno i walory powiatu przasnyskiego znalazły swoje miejsce w programie „Łączy nas wieś mazowiecka” przygotowanego dla TVP 3. Premierowy odcinek został wyemitowany przed kilkoma dniami i opowiedział o gminach Chorzele, Krasne i Jednorożec.

 

W pierwszej części odcinka poznaliśmy walory obszaru Natura 2000, znajdującego się w północnej części powiatu przasnyskiego, słynącego z doliny rzeki Omulwi i siedlisk ptaków brodzących, najpiękniejszego fragmentu Równiny Kurpiowskiej. Częścią programu jest także wywiad z rolnikiem prowadzącym gospodarstwo z programem Rolno-Środowiskowym, który opowiedział o lokalnej awifaunie oraz wymogach, którym musi sprostać rolnictwo na obszarze chronionym.

 

W opowieści o naszym powiecie nie zabrakło gminy Krasne z jedną z najstarszych w Polsce hodowli koni, o której opowiedział prezes stadniny Wiesław Kołakowski. Stadnina to nie tylko hodowla koni pełnej krwi angielskiej i bydła mlecznego, ale też produkcja roślinna odbywająca się na 800 hektarach.

Swoje miejsce w programie znalazła także gmina Jednorożec, z tutejszym Kołem Gospodyń Wiejskim, słynącym m.in. z regionalnych potraw.

Zachęcamy do oglądania!

 

 


 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
booster
booster
1 rok temu

rzeka OMÓWI ?? co wam to mówi :DDD