O medycynie w chorzelskim ZSP

Przedstawiciele kilku instytucji działających na terenie województwa mazowieckiego, specjalizujących się w medycynie odwiedziło chorzelską młodzież. Była to okazja do poznania wielu ciekawych zagadnień, w tym działalności Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

W środę, 11 października Zespół Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach odwiedził Komendant Szpitala Wojskowego Instytutu Medycznego w Legionowie, płk dr n. med. Robert Ryczek – specjalista kardiolog, Kierownik Banku Krwi Wojskowego Instytutu Medycznego w Legionowie Ewa Pawlak oraz Małgorzata Szerszeń – główny specjalista z delegatury MOW NFZ w Ciechanowie.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak działa Narodowy Fundusz Zdrowia. Co należy do jego kompetencji i obowiązków.

– W dalszej części spotkania była mowa o kondycji zdrowotnej Polaków oraz najczęstszych przyczynach zachorowań. Następnie uczniowie uzyskali informację na temat transplantologii. Dowiedzieli się, że jako młodzi ludzie mogą być dawcami szpiku i mają możliwość uratowania życia drugiemu człowiekowi – relacjonuje szkoła.

Uczniowie mogli porozmawiać o chorobach, leczeniu oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

– Spotkanie przyczyniło się do upowszechnienia wielu cennych informacji wśród naszych uczniów – dodają.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments