O której rozpoczęcie roku szkolnego? Znamy też dni wolne od nauki.

Sprawdziliśmy, o której przewidziano rozpoczęcie roku szkolnego w placówkach w Przasnyszu, Chorzelach, Jednorożcu, Krzynowłodze Małej i Krasnem oraz kiedy uczniowie będą mogli odpocząć od nauki.

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny. Niektórzy uczniowie naukę rozpoczną z wielką radością, dla innych wakacje okazały się stanowczo zbyt krótkie. Termin rozpoczęcia zajęć zbliża się jednak nieubłaganie. Tradycyjnie rozpoczęcie roku szkolnego ma miejsce 1 września, ale w tym roku data ta przypada w niedzielę, dlatego wakacje potrwają 1 dzień dłużej. 

Zgodnie z rozporządzaniem w sprawie organizacji roku szkolnego zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września. Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego w gminach naszego powiatu odbędzie się w poniedziałek 2 września 2019 r.

Przasnysz

W Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu rozpoczęcie roku szkolnego obędzie się na hali sportowej przy ulicy Sadowej o godzinie 9.00.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej o godzinie  8.30. będzie spotkanie dla wszystkich licealistów, prowadzone przez dyrektora Radosława Waleszczaka.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Przasnyszu rozpoczęcie roku szkolnego będzie się odbywało na hali sportowej:

0 godzinie 9.00, spotkają się klasy  1-3. Tradycyjnie przewidziano uroczyste pasowanie na pierwszoklasistę, ale będzie też nowość, ponieważ przasnyska „Jedynka” przystąpiła w tym roku do akcji „Przerwany Marsz” upamiętniającej  80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Młodzi uczniowie wspólnie z rodzicami, babciami i dziadkami w sposób symboliczny dokończą przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację pokolenia Dzieci Wojny. W progamie uroczystości przewidziano także wspomnienie ks. prał. Tadeusza Niestępskiego, emerytowanego proboszcza parafii św. Wojciecha i dziekana przasnyskiego, który pamięta traumę wybuchu II wojny. Punktem kulminacyjnym akcji będzie odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Uczniowie klas 4-8 z przasnyskiej „Jedynki” spotkają się o godzinie 11.00.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu uroczyste rozpoczęcie roku dla wszystkich klas odbędzie się o godz. 8.30 na sali sportowej. Pierwszaki i zerówkowicze spotykają się nieco wcześniej  (o godzinie 8.00) na krótkim spotkaniu z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych.

W Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu rozpoczęcie roku będzie miało miejsce na hali sportowej. Klasy 2-4 spotykają się o godzinie  9.00.  Uczniowie klas 5-8 rozpoczną rok szkolny o 10.00, a godzinę późnej (o 11.00) będzie spotkanie dla  zerówek i klas pierwszych.

Chorzele

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach rok szkolony rozpocznie o godzinie 9.00. Będzie to spotkanie dla uczniów wszystkich klas.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach – rozpoczęcie roku szkolnego będzie celebrować o godz. 10. 30 na hali sportowej.

Zespół Szkół Powiatowych im. W. Reymonta w Chorzelach
przewidział spotkanie dla wszystkich klas o godzinie 9.00 na hali sportowej.

Jednorożec

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Chętnika Jednorożcu rozpoczęcie roku szkolnego zaplanowała na godzinę 9.00 na hali widowiskowo-sportowej.

Uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Jednorożcu przy ul. Odrodzenia 13 rozpoczęcie roku będą świętować o godzinie 9.00 na świetlicy szkolnej.

Krzynowłoga Mała

Szkoła Podstawowa  w Krzynowłodze Małej przy ul. Szkolnej 4 rok szkolny rozpoczyna o godzinie 9.00 w kościele parafialnym, po mszy dzieci wraz z rodzicami udadzą się na uroczystości w siedzibie szkoły.

Czernice Borowe

W Szkole Podstawowej im  Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych rok szkolny 2019/2020 rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym w Czernicach Borowych o godz. 8.00. Po nabożeństwie nauczyciele, uczniowie i rodzice udadzą się na cmentarz parafialny na Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pięciu Zamordowanych w Pomiechówku.
Inauguracja nowego roku szkolnego w czernickiej szkole odbędzie się na sali gimnastycznej. Następnie uczniowie spotkają się wychowawcami w klasach.

Krasne

Szkoła Podstawowa w Krasnem zaprosiła uczniów i rodziców na inaugurację roku szkolnego 2019/20 w poniedziałek, 2 września, zgodnie z następującym porządkiem:

8:30 – klasy 5-8 – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej, spotkania z wychowawcami

9:30 – Msza Święta dla uczniów i rodziców wszystkich klas

10:30– klasy 1-4 – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej, spotkania z wychowawcami

Kiedy odpoczniemy od nauki?

Pierwszy powszedni dzień wolny od nauki w roku szkolnym 2019/20 przypada w piątek 1 listopada w Święto Wszystkich Świętych.

Wolny będzie także poniedziałek 11 listopada, czyli Święto Niepodległości.

Dłuższą labę uczniowie będą mieli podczas zimowej przerwy świątecznej, która tradycyjnie potrwa od 23 do 31 grudnia.

Dwutygodniowe ferie zimowe dla szkół w naszym województwie rozpoczną się 10 lutego.

W różnych województwach będą się one odbywały w innych terminach. Zaczną się już 13 stycznia od województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Od 20 stycznia do 2 lutego odpoczywać będą uczniowie z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, a od 27 stycznia do 9 lutego z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Jako ostatni od 10 lutego przerwę od nauki będą mieli w Dolnośląskiem, Mazowieckiem, Opolskiem i Zachodniopomorskiem.

Wiosenna przerwa świąteczna trwać będzie od 9 do 14 kwietnia, potem wolne będziemy mieli w piątek 1 maja, czyli w Święto Pracy. Odpoczynek od szkoły czeka nas także w czwartek 11 czerwca, kiedy w Polsce obchodzimy Boże Ciało.

Zakończenie roku szkolnego zaplanowano na 26 czerwca, w upragnione wakacje potrwają od 27 czerwca do 31 sierpnia 2020 r.

Nie są jeszcze znane dokładne terminy egzaminu ósmoklasisty i matur, ponieważ ustali je dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

M. Jabłońska


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments