O hejcie, cyberprzemocy i mowie nienawiści w Szkole Podstawowej nr 3

Hejt, cyberprzemoc i mowa nienawiści były tematem spotkań policjantów z uczniami w Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu. Funkcjonariusze prowadzący spotkanie, przestrzegali młodzież przed niebezpiecznym korzystaniem z portali społecznościowych oraz tłumaczyli o odpowiedzialności karnej takiego zachowania.

 

Policjanci przasnyskiej komendy przeprowadzili spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3  w Przasnyszu związane z odpowiedzialną karną nieletnich, walką z hejtem i przeciwdziałaniem agresji wśród młodzieży.

– Funkcjonariusze zaznaczyli, że negatywne i agresywne komentarze, czy też wrogość ze strony innych, pozornie anonimowych osób, mogą dotknąć każdego. Na zajęciach uczniowie zdobyli wiedzę z zakresu i rodzaju zagrożeń występujących podczas korzystania z Internetu, jak również konsekwencji prawnych niewłaściwego korzystania z sieci internetowej i niezgodnego z prawem zachowania jak przemoc słowna, publikowanie nieprawdziwych informacji, czy wizerunku innej osoby bez jej zgody – relacjonuje Ilona Cichocka z KPP Przasnysz.

– Ideą spotkania z dziećmi było wskazanie w jaki sposób mogą chronić siebie i swoją tożsamość przed internetowymi przestępcami oraz jakie konsekwencje za sobą niosą skutki negatywnych zachowań – dodaje.

 

Policja apeluje o szybką reakcję na niepokojące sygnały, dotyczące zachowań dzieci i młodzieży, które mogą prowadzić do ich demoralizacji.

Przejawy demoralizacji u nieletnich:

 • niestosowne zachowanie się w szkole i poza szkołą,
 • wagary, inne zaniedbywanie nauki,
 • niesystematyczne uczęszczanie do szkoły,
 • dłuższe przebywanie poza domem bez kontroli,
 • zachowania agresywne,
 • wandalizm,
 • ucieczki z domu,
 • przebywanie w towarzystwie zdemoralizowanych kolegów,
 • palenie tytoniu,
 • picie alkoholu,
 • używanie narkotyków i innych środków odurzających,
 • popełnianie czynów zabronionych,
 • przedwczesne podejmowanie współżycia seksualnego.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tutejszy
Tutejszy
1 rok temu

Wystarczy, że te dzieciaki włączą TV i już jest szczyt-szczytów hejtu, bo czego innego.
Mamy mnóstwo przykładów udokumentowanego hejtu na wielu polach: polityki, szkoły, pracy… Hejt.. SZCZUCIE PO PROSTU! O karach dla winnych się nie mówi!

PolakPatriota
PolakPatriota
1 rok temu
Reply to  Tutejszy

ktore masz na mysli ? nieliczne polskie TV i polskie media internetowe
czy gadzinufki polskojezyczne z reguly niemieckie lub inne z obcym kapitalem?
Hejt w mediach sie skonczy jak bedzie finalny rozbior kraju i polaczenie granic wielikiej kacapi z raichem-tajna czesc ukladu Rapallo z 1922 roku
Jak sie nie obronimy to Praschnitz bedzie po stronie niemieckiej.

OstatniRozbior
OstatniRozbior
1 rok temu

Zaraz pewno odezwie sie dyzurny, 'prawdziwy the bill’ z Krasnego oddelegowany na to forum pracujacy za kopiejki na akord , wiec uprzedze. Poki jeszcze prawde mozna mowic -nie mylic z mowa nienawisci. My POKOlenie nachodzcow czekamy u bram kraju , na wpuszczenie do Polski z ramienia poko , hoojowni, lwicy, a tak naprawde z decyzji sasiadow kraju nad Wisla.Jurny Stefan lub nitrass nigdy wam tego nie powie.Oczywiscie niby chodzi nam tylko o trazyt , dojscie do wymarzonego reichu, ale z uwagi na wazna obowiazujaca umowe o readmisji Polski z Niemcami , finalnie my wszyscy wrocimy osiedlic sie do was Polakow… Czytaj więcej »