O bezpiecznym wypoczynku, kleszczach i myciu rąk rozmawiali podczas „Wakacji z biblioteką”

Trwa drugi tydzień „Wakacji z biblioteką”. W ramach zaplanowanych spotkań, dzieci uczestniczące w zajęciach odwiedziła Marta Pęczkowska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Przasnyszu.

 

– Nasz gość opowiadał dzieciom o zadaniach sanepidu, zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego nad wodą, w górach, czy też lesie. Poruszony też został  temat kleszczy, jak uchronić się przed ich atakiem i co zrobić jeśli taki wbije się w naszą skórę – relacjonuje biblioteka.

Pracownik przasnyskiego Sanepidu w bardzo przestępny sposób przekazała dzieciom wszelkie informacje i zaprosiła do udziału w doświadczeniu pokazującym, jak ważne jest używanie mydła podczas mycia rąk.

– Nie obyło się bez zabaw na świeżym powietrzu, podczas których m.in. wykorzystaliśmy grę „Wieża liderów”. Gra wymagała od uczestników ustawienia jak najwyższej wieży z drewnianych klocków. Ostatnią częścią spotkania było stworzenie kartki wakacyjnej z trakcie warsztatów scrapbookingu – dodaje biblioteka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
NIC
NIC
13 dni temu

Fajne rzeczy się dzieją w tej naszej bibliotece, ale czy to nie powinno się odbywać w MDK? Tam remont skończony i dalej NIC sur nie dzieje

Konował
Konował
13 dni temu
Reply to  NIC

Biblioteka i muzeum to jedyne pracujące jednostki tego miasta. Ale co się dziwić, tam wsadzali wykształconych ludzi.