O bankowości internetowej i bezpieczeństwie finansowym w Klubie Senior+ w Bogatem

Klub Senior + w Bogatem odwiedził Marek Gierach z Banku Spółdzielczego w Przasnyszu. Opowiedział o bankowości internetowej i bezpieczeństwie finansowym.

 

– Osobisty rachunek bankowy, przelewy, zakupy online i szybkie płatności kartą to dla wielu seniorów wciąż niedostępne sposoby na załatwianie codziennych spraw. Wielu seniorów nie korzysta na co dzień z sieci, nie płaci rachunków przez Internet. Wydaje im się to zbyt trudne i skomplikowane – informuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

W związku z tym, Klub Senior + w Bogatem odwiedził Marek Gierach z Banku Spółdzielczego w Przasnyszu, który poprowadził wykład edukacyjny o cyfrowych usługach bankowych zapewniających seniorom bezpieczeństwo finansowe.

– Szczegółowo zostały omówione zasady zakładania i korzystania z rachunku bankowego, dzięki któremu seniorzy mogą pobierać emerytury na konto, płacić online i używać karty płatniczej. Osobiste konto w banku gwarantuje osobom starszym stały dostęp do ich pieniędzy, którymi mogą wygodnie dysponować, nie narażając się na kradzież, oszustwa czy inne niebezpieczeństwa. Wielu seniorów nadal waha się i unika korzystania z systemu bankowości internetowej – dodaje GOPS.

Podczas zajęć prowadzący podpowiedział seniorom jak mogą chronić swoje pieniądze i nie dać się oszukać, a także wspomniał o używaniu kart płatniczych, aplikacji mobilnych i płatności BLIK.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
2 miesięcy temu

Czy osoba prowadząca szkolenie bierze też odpowiedzialność za następstwa i skutki poczynań tych Państwa. Pewnie nie, osoba ta tylko przytuli kasę unijną za szkolenie.
Z całym szacunkiem dla tych osób, ale myślę że dla większości to czarna magia. Pisząc to zakładam że gdyby to mnie początki wiedzy o informatyce spotkały w tym wieku pewnie miałbym taką samą trudność z jej przyswojeniem. Nie namawiałbym nikogo do czegoś czego ta osoba do końca raczej nie jest w stanie zrozumieć.