Nożownik z Kadzidła przeszedł obserwację psychiatryczno-sądową w Choroszczy

Ponad pół roku minęło od dramatycznych wydarzeń do jakich doszło w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle. 29 listopada podczas zajęć w szkole, 19-letni Albert G. rzucił się z nożem na rówieśników. Zranił trzy osoby, w tym dwie ciężko.

 

Albert G. przeszedł już obserwację sądowo-psychiatryczną w szpitalnym oddziale zamkniętym w Choroszczy. Prokuratura oczekuje na opinię biegłych.

– Podejrzany przebywa obecnie w Areszcie Śledczym w Białymstoku, po zakończeniu obserwacji sądowo-psychiatrycznej w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej im. dr. St. Deresza w Choroszczy. Prokurator oczekuje na opinię biegłych psychiatrów i psychologa po przeprowadzeniu obserwacji. Podejrzany częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Ze względu na dobro prowadzonego śledztwa udzielenie bliższych informacji nie jest obecnie możliwe – przekazała prokurator Edyta Łukasiewicz – rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Wcześniej Albert G. był badany przez dwóch lekarzy psychiatrów i psychologa z Oddziału Psychiatrii Sądowej Aresztu Śledczego w Poznaniu. Badanie nie rozstrzygnęło, czy 18-latek jest poczytalny.

Do ataku nożownika doszło w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle. 18 – latek miał wstać i wyjść z lekcji do toalety. Kiedy wrócił, wyciągnął nóż, którym ranił dwójkę swoich rówieśników. Kolejną ofiarę zaatakował już poza szkołą.

Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób. Młodemu mężczyźnie grozi dożywocie.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments