Nowy wóz dla OSP w Budkach!

– Nowy samochód to dla nas bardzo ważna inwestycja. Pani burmistrz podchodzi do naszych potrzeb z dużą uwagą, czujemy, że jesteśmy traktowani jak poważni partnerzy, a nasza jednostka OSP na duże znaczenie – opowiada Marzena Rybińska z OSP w Budkach.
Wojciech Grabowski, prezes OSP z Budek jest dumny z nowego pojazdu. Cieszy się ze współpracy z samorządem i przypomina, że z każdym razem może liczyć na zrozumienie i pomoc ze strony władz miejskich. Prezes przyznaje, że drzwi gabinetu Beaty Szczepankowskiej są zawsze otwarte dla strażaków z terenu gminy Chorzele.


Beata Szczepankowska wraz Beatą Olber-Pawłowską, Katarzyną Żebrowską oraz Łukaszem Romanem (pracownikami Urzędu Miasta i Gminy w Chorzelach), uroczyście przekazała samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Budkach.


Przetarg na zakup używanego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego ogłoszono 21 lutego 2017 roku. W terminie wpłynęła jedna oferta i jej otwarcie nastąpiło pierwszego marca. Firma RAF-CAR Jacek Zduniak spełniła kryteria przetargowe i została wybrana na realizację umowy, która została podpisana już 9 marca. Wartość umowy wyniosła 299 505 zł.


Samochód ratowniczo-gaśniczy został przekazany 3 kwietnia 2017 roku i od tej pory stanowi wyposażenie strażaków i jest gotowy brać udział w akcjach.


Delegacja z Ochotniczej Straży Pożarnej w Budkach, w której skład weszli: prezes Wojciech Grabowski oraz Marzena Rybińska, Teresa Fuks, Marcin Sięda, Jarosław Rybiński, Józef Sięda, Jacek Szlaga i Józef Orzoł, przybyli 10 kwietnia do Urzędu Miasta i Gminy w Chorzelach, by podziękować Beacie Szczepankowskiej za sfinansowanie pojazdu.


To już kolejny pojazd przekazany do użytku gminnym strażakom. Poziom ochrony przeciwpożarowej jest stale podnoszony przez gminę, co widać w coraz liczniejszej i lepiej wyposażonej flocie pojazdów gaśniczo-ratowniczych naszych ochotniczych straży pożarnych. Możemy czuć się bezpiecznie!

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments