Nowy wóz bojowy trafił do OSP Zaręby

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarębach wzbogaciła się o nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy. Pojazd trafił do druhów dzięki dofinansowaniu z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021–2027, a jego całkowity koszt wyniósł 1 485 715,77 zł. Znaczną część tej kwoty – 1 366 910,55 zł – pokryły środki unijne, natomiast brakujące 222 857,36 zł dołożyła Gmina Chorzele.

 

Nowy wóz bojowy marki MAN to w pełni wyposażony pojazd, który znacząco podniesie możliwości operacyjne strażaków. Posiada m.in. pompę pożarniczą z układem wodnopianowym, zbiornik na wodę o pojemności 5000 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy, działko wodnopianowe, zaczep holowniczy oraz bogate wyposażenie ratownicze.

Strażacy z OSP Zaręby nie kryli radości z nowego nabytku, a na swoim profilu społecznościowym napisali: „W końcu mamy to! Wracamy naszym nowym wozem do domu”.

Nowoczesny pojazd to efekt zaangażowania samorządu województwa oraz wsparcia Urzędu Miasta i Gminy w Chorzelach. Dzięki tym staraniom druhowie z OSP Zaręby będą mogli jeszcze skuteczniej nieść pomoc w sytuacjach zagrożenia.

 

 

guest
6 komentarzy