Nowy sterylizator parowy dla przasnyskiego szpitala

Sterylizatornia SPZZOZ w Przasnyszu zyskała właśnie nowe, profesjonalne urządzenie do sterylizacji narzędzi. Podczas spotkania 31 sierpnia 2022 roku dyrektor przasnyskiego szpitala Grzegorz Magnuszewski wraz z personelem pracowni zaprezentowali działanie nowo zakupionego sprzętu staroście Krzysztofowi Bieńkowski oraz burmistrzowi Łukaszowi Chrostowskiemu.

 

– Do tej pory szpital powiatowy posiadał tylko jeden sprawny sterylizator, pozostałe urządzenia zostały wyłączone z eksploatacji ze względu na wiek oraz ich stan. Naprawa nie była możliwa, gdyż na rynku brak było części zamiennych. W przypadku awarii urządzenia, szpital byłby zmuszony do transportowania narzędzi do innych placówek, co łączyłoby się z dodatkowymi utrudnieniami i kosztami – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Zakup sprzętu był możliwy dzięki wsparciu od samorządu Miasta Przasnysz, które otrzymało 1 mln zł nagrody w rządowym konkursie „Najbardziej odporna gmina” za największą liczbę mieszkańców zaszczepionych przeciwko Covid-19. Na wniosek dyrektora szpitala, samorząd postanowił przeznaczyć ponad 300 tysięcy złotych na zakup sprzętu niezbędnego do sprawnego funkcjonowania placówki.

 

Nagrody w konkursie finansowane były ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Zwycięzcy mogli przeznaczyć je na dowolny cel związany z przeciwdziałaniem koronawirusowi: wszelkie czynności związane ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzeniania się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków, w tym społeczno – gospodarczych.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Nie kumam. Miasto dało kasę, a Starosta robi popisówkę i w błysku fleszy jedzie oglądać nowy zakup, żeby było co na fejsbuka wstawić? Nie ma nic ważniejszego do roboty?

Pan Stanisław
Pan Stanisław
1 miesiąc temu

Jakbyś był decydentem przytułku do którego przywieźli darowiznę za 300 kafli to byś się tam nie pofatygował z darczyńca? Poza tym miasto dostało kasę tylko dlatego że się mieszkańcy szczepili masowo. Czyli w sumie to zasługa mieszkańców ten zakup.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Pan Stanisław

Darczyńca? To co tam robi Nareście Przasnyski?

Szczepili się mieszkańcy miasta, nie powiatu. Reszta powiatu ciągnęła średnią w dół.