Nowy rok – nowy uśmiech? Sprawdź możliwości stomatologii estetycznej w Warszawie!

Zdrowe zęby są obecnie jednym z kluczowych wyznaczników naszego wyglądu, wpływający na ogólną prezencję twarzy. Wraz z nowym rokiem chcesz zadbać o piękny uśmiech? Podpowiadamy, jakie zabiegi oferuje nowoczesna stomatologia estetyczna!

 

Czym właściwie jest stomatologia estetyczna i komu dedykowane są zabiegi z jej zakresu?

Zęby przede wszystkim pełnią funkcje praktyczne, umożliwiając prawidłowe gryzienie i żucie. Są też istotnym elementem twarzy, który wpływa na jej ogólny wygląd. Podczas mówienia i uśmiechów to właśnie one są szczególnie widoczne. Mając prosty i jasny, czyli estetyczny uśmiech, chętniej wyrażamy emocje i jesteśmy bardziej zadowoleni z własnej prezencji.

Głównym celem stomatologii ogólnej jest zachowanie zdrowego, funkcjonalnego uzębienia. Z kolei stomatologia estetyczna skupia się na aspektach wizualnych, oferując zabiegi poprawiające wygląd zębów, nawet jeśli są one zdrowe.

Aby uzyskać poprawę atrakcyjności, stosuje się różne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. W części przypadków wystarczająca jest zmiana koloru zębów, innym razem, konieczne jest uzupełnienie ubytków i braków w uzębieniu, czy wsparcie ortodontyczne. O konieczności przeprowadzenia konkretnych procedur decyduje lekarz stomatologii estetycznej, mając na uwadze oczekiwania Pacjenta odnoszące się do celu leczenia.

O szczegóły dotyczące nowoczesnych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej możesz zapytać w Klinice Estell w Warszawie.

 

Stomatologia zachowawcza – niezwykle ważna dla estetyki

Do zachowania estetycznego uśmiechu często niewiele potrzeba. Systematyczne kontrole stomatologiczne, uzupełnianie ubytków i higienizacja to proste metody, których celem jest uniknięcie poważniejszych zmian w obrębie tkanek kostnych i dziąseł.

Warto pamiętać, że estetyka idzie w parze ze zdrowiem. Wszelkie zabiegi, które służą uzyskaniu pięknego uśmiechu muszą więc być poprzedzone kompleksowym leczeniem. W ramach stomatologii estetycznej i zachowawczej wykonuje się więc m.in.:

 • piaskowanie,
 • skaling,
 • uzupełnianie ubytków,
 • wymiana starych kompozytów na nowocześniejsze i bardziej estetyczne.

Najczęstszy problem z zębami, czyli niezadowolenie z ich koloru

Jeśli kształt i wielkość zębów nie stanowią problemu, sposobem na dużą poprawę ich wyglądu są zabiegi wybielające. Żółty odcień zębów, czy lokalne przebarwienia znacząco zaburzają estetykę uśmiechu. Niestety naturalny odcień szkliwa ulega zmianie pod wpływem wielu czynników, głównie składników pokarmowych o właściwościach barwiących, stosowanych używek, przyjmowanych leków, niewłaściwej higieny jamy ustnej, czy postępującej wraz z wiekiem demineralizacji.

W klinikach medycyny i stomatologii estetycznej można skorzystać z zabiegów wybielania różnymi metodami. Szybkie efekty dają metody gabinetowe, przeprowadzane przy użyciu specjalnych preparatów, lamp ledowych i urządzeń laserowych. Można też zdecydować się na wybielanie nakładkowe w domu. Każda z wymienionych metod ma swoje wady i zalety, dlatego wybór odpowiedniego dla siebie sposobu warto skonsultować ze specjalistą. Zwykle możliwe jest uzyskanie efektu zębów jaśniejszych o 5–8 odcieni.

Jak uzyskać nowy uśmiech? Nowoczesne metody protetyczne i implantologia

Białe, zdrowe zęby to podstawa estetycznego uśmiechu. Jednak często występuje znacznie więcej problemów, które niepodważalnie zaburzają wygląd. Do nieprawidłowości, z jakimi radzi sobie współczesna stomatologia, należą m.in.:

 • rozległe ubytki;
 • braki w uzębieniu,
 • wady zgryzu,
 • nierówny kształt zębów,
 • urazy mechaniczne (uszczerbienia i złamania zębów),
 • przerwy między zębami (diastema),
 • a nawet całkowity brak uzębienia.

Jeśli klasyczne uzupełnienia protetyczne okazują się niewystarczające, pacjent kliniki stomatologii estetycznej ma do dyspozycji m.in. licówki, korony, protezy i implanty. Rozwiązania takie pozwalają na odtworzenie funkcjonalności uzębienia lub uzyskanie zupełnie nowego, pożądanego uśmiechu.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments