Nowy program dożywiania pojawi się w Przasnyszu na przełomie roku

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu poinformował o nowym programie dożywiania. Zmianie ulegnie również kryterium dochodowe.

 

– Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021 – 2027 to program współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus oferujący pomoc żywnościową w formie paczek lub posiłków dla osób najbardziej potrzebujących, a także możliwość udziału w tzw. działaniach towarzyszących – informuje przasnyski MOPS.

Będzie on realizowany przez najbliższe 7 lat, aż do 2029 roku. Jego łączny budżet wynosi aż 583 mln EUR.

– FEPŻ stanowi kontynuację Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, w ramach którego wsparcie w postaci paczek żywnościowych lub posiłków otrzymywało średnio ponad 1,3 mln odbiorców rocznie – osób i rodzin w trudnej sytuacji  życiowej, a ok. 150 tys. z nich uczestniczyło dodatkowo w różnych działaniach towarzyszących na rzecz włączenia społecznego – dodają.

Do pomocy żywnościowej w ramach nowego programu uprawnia dochód  w wysokości 235% kryterium dochodowego określonego w ustawie o pomocy społecznej. O szczegółach dystrybucji w mieście Przasnysz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poinformuje na przełomie roku.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Ci co naprawdę tej pomocy potrzebują najpewniej po nią nie pójdą. Mają swoje poczucie godności. Paczki za to trafią do cwaniakow i kombinatorów.

Boguś
Boguś
1 miesiąc temu

Tak było i jest. Chłopki „bo mnie się należy” „ja dajom to biere” darmo ryż i maka i cukier, cukru data… I węgla bo mam tylko 3500brutto ( a netto.6 ale o tym US nie wie)…. weryfikacja? Tak jak w PUP bezrobotny podjeżdża 'młodym’ bmw bo pracuje w Niemczech a tu podpisik aby mieć darmo NFZ. Dziadostwo.

Anna
Anna
1 miesiąc temu

Znowu trafi do cfaniakow zarejestrowanych na minimalna (a pod stołem razy 3) I z 3 dzieci po 500plus (zaraz 800) plus rodzinnym i darmowym opałem na zimę bo „ni mamy pinionsxkow” ale na A6 starczyło?