Nowy postój taksówek Przasnyszu. Wiemy gdzie.

Kierowcy taksówek, stacjonujący przy dworcu przy ul. Leszno w Przasnyszu zwrócili się do urzędu miasta o wyznaczenie dodatkowego postoju przy ul. Orlika. Swoją prośbę umotywowali zapotrzebowaniem na usługi przewozowe wśród mieszkańców osiedla. Niebawem ich plan wejdzie w życie.

 

Przedstawiciele taksówkarzy udali się do burmistrza Łukasza Chrostowskiego. Postulowali, aby na potrzeby nowego postoju przeznaczyć niewielki parking w sąsiedztwie pawilonu, w którym mieści się m.in. bar „Proporcja” przy ul. Orlika. W związku z tym, że wymagania przewoźników nie były wygórowane (brak konieczności instalacji telefonu i innych mediów), włodarz zaopiniował ich prośbę pozytywnie.

Ustanowienie postoju musi być jeszcze skonsultowane z policją i innymi służbami, ale nie zapowiada się, aby coś miałoby stanąć na przeszkodzie. Usytuowanie postoju na najliczniej zamieszkałym przasnyskim osiedlu znacznie skróci czas dojazdu do mieszkających tam pasażerów.

Jak udało nam się dowiedzieć, urząd już skierował pisma do zaopiniowania nowej lokalizacji postoju. Kiedy tylko nadejdą pozytywne odpowiedzi, ustanowienie i oznaczenie tego miejsca stanie się faktem. Burmistrz Łukasz Chrostowski zapewnia, że stanie się to za około 2-3 tygodnie.

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
3 lat temu

A co z parkingami dla zwyklych obywateli🙂 W Przasnyszu brakuje miejsc parkingowych i to nie tylko na Osiedlu Orlika. A tutaj tak chop siup oddaje się lekka ręką miejsca parkingowe i to w okolicy gdzie jest naprawdę problem z parkowaniem ze względu na znajdujące się tam apteki i cukiernie, nie mówiąc o urzędzie pocztowym. Uważam, że miasto powinno tworzyć nowe miejsca parkingowe a nie rozdawać te istniejące.

Zdzisław
Zdzisław
3 lat temu

A gdzie kierowcy taxi będą załatwiać potrzeby fizjologiczne 🤔? Czyżby w krzakach przy Skłodowskiej 1 ?

Mirko
Mirko
3 lat temu
Reply to  Zdzisław

Może postawią im jakiegoś TOYTOYa 😀 bo tak to faktycznie może tak być jak Pan piszę.

booster
booster
3 lat temu
Reply to  Zdzisław

w Stokrotce jest WC

Remi
Remi
3 lat temu
Reply to  booster

dla klientów Stokrotki a nie taksówkarzy.

booster
booster
3 lat temu
Reply to  Remi

chyba nie ugryza jak skorzystaja

aga
aga
3 lat temu
Reply to  Zdzisław

A przy dworcu PKS mają łazienki z prysznicami?

Lil
Lil
3 lat temu

Głupi pomysł… Taxi powinno być w pobliżu dawnego dworca PKS a nie na orlika …

aga
aga
3 lat temu
Reply to  Lil

Taxi będzie na Orlika i koło dworca PKS

MARIA
MARIA
3 lat temu

moim zdaniem powinien być postój taxi w pobliżu szpitala