Nowy postój dla taksówek w Przasnyszu. Proszę wsiadać, drzwi zamykać!

Dotychczas w Przasnyszu mieścił się tylko jeden postój taksówek, zlokalizowany w sąsiedztwie dworca PKS przy ul. Leszno. Na prośbę taksówkarzy uruchomiono kolejne miejsce postojowe. Od dziś taksówki czekają na pasażerów również na ulicy Orlika, na wprost Galerii Stokrotka.

 

Kierowcy taksówek zwrócili się do urzędu miasta o wyznaczenie dodatkowego postoju na największym przasnyskim osiedlu. Swoją prośbę umotywowali zapotrzebowaniem na usługi przewozowe wśród mieszkańców, a burmistrz oraz Rada Miasta wsparli ich postulaty. Podczas głosowania nad zmianą uchwały budżetowej, radni zabezpieczyli 20 tys. zł na budowę zatoczki postojowej. Suma ta umożliwiła przeprowadzenie prac, które właśnie dobiegły końca. Od dziś miejsce dla taksówek służy kierowcom i przasnyszanom.

 

Jako pierwszy na nowym postoju przystanął Romuald Ługowski, właściciel 7-osobowej taksówki, który nie kryje radości z nowego miejsca postojowego, ponieważ podczas przebudowy dworca autobusowego, rejon ulicy Leszno nieco opustoszał. Taksówkarz ma nadzieję, że dzięki możliwości postoju na Orlika, zyska nowych klientów, których w związku pandemią znacznie ubyło.

 

Podobnego zdania jest burmistrz Łukasz Chrostowski, który życzy przasnyskim taksówkarzom, aby nowy postój dobrze im służył.

– Ulica Orlika jest jednym z miejsc w przestrzeni miasta, gdzie dziennie przemieszcza się największa grupa mieszkańców. Zasadnym zatem było umożliwienie naszym taksówkarzom stacjonowanie właśnie w tej lokalizacji. Po konsultacjach z okolicznymi przedsiębiorcami i samymi zainteresowanymi udało się znaleźć punkt, który zaakceptowali wszyscy – komentuje włodarz, podkreślając, że nowy postój jest symbolem dobrej współpracy pomiędzy różnymi grupami społecznymi a miastem.

 

 

M. Jabłońska


 

guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mati*
Mati*
4 miesięcy temu

2 miejsca za 20tys? Z marmuru ta kostka

depo
depo
4 miesięcy temu
odpowiada  Mati*

Jest kasiorka z opłaty targowej, podwyżek opłat i podatków, a od nowego roku także z żłobków, to można sobie pozwolić na 2 miejsca za 20tys, burmistrz ma gest, tylko że nie ze swojej kieszeni

erikson
erikson
4 miesięcy temu

Jeśli mowa o taksówkarzach to radze uważać na tego w białym fordzie który jakiś czas temu potracił kobietę na pasach. Aż dziw że mu policja oddała prawo jazdy bo jeździ jak pirat, wyprzedza rowerzystów na trzeciego na nic nie patrząc. Na prawdę zrobi komuś krzywdę!!

Wanda
Wanda
4 miesięcy temu
odpowiada  erikson

Zgadzam sie.Ten z bialej taxowki to pirat.Nie siadajcie do niego jesli chcecie zyc..Jezdzi nie ostroznie i psuje renome taxi w Przasnyszu

Wanda
Wanda
4 miesięcy temu
odpowiada  erikson

Zgadzam sie ten z bialej taxowki to pirat.Nie wsiadajcie do niego jak chcecie zyc.jeździ szybko i nieostroznie i psuje renome taxi w Przasnyszu

Wiola
Wiola
4 miesięcy temu

A ten przystojniak na zdjęciu to też nasz taksówkarz

Agnes
Agnes
4 miesięcy temu
odpowiada  Wiola

To pan Romek. Najlepszy taxi driver w miescie.

Konował
Konował
4 miesięcy temu

Ile kosztuje taxi za 3 kilometry?

bbb
bbb
4 miesięcy temu

Tylko jak się dodzwonić , brak numeru telefonu.

Aleksandra
Aleksandra
3 miesięcy temu
odpowiada  bbb

501228451- To numer do Pana Romualda. Taxi ze zdjęcia w artykule;)

Grażyna
Grażyna
4 miesięcy temu

Bardzo polecam pana Romualda Ługowskiego. Zawsze jest na czas, najlepszy kierowca w Przasnyszu.

Adrian
Adrian
3 miesięcy temu

Pan Romek to super taksówkarz . Pełna fachura! Do tego mega pozytywny facet.Polecam z całego serca