Nowy pomysł Ministerstwa Edukacji i Nauki: indywidualne konto dla każdego ucznia

Ministerstwo Edukacji i Nauki rozpoczyna konsultacje, dotyczące nowego projektu edukacyjnego. Według przedstawionych założeń w jednym miejscu zostaną zebrane najważniejsze informacje, usługi i narzędzia związane z edukacją i nauką. Z portalu będą mogli korzystać uczniowie, rodzice, nauczyciele, studenci i absolwenci.

 

W czwartek, 9 czerwca odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra Przemysława Czarnka oraz pełnomocnik ministra edukacji i nauki do spraw transformacji cyfrowej, szefową Centrum GovTech, Justyną Orłowską.

– Chcemy stworzyć portal edukacja.gov.pl i indywidualne konto dla każdego ucznia i absolwenta, coś na wzór mObywatel bądź pacjent.gov.pl. Wszystko po to, żeby każdy obywatel, uczeń, absolwent miał dostęp w ramach edukacja.gov.pl do dokumentów związanych ze swoim wykształceniem. To kolejny krok w kierunku unowocześnienia polskiej szkoły – podkreślał szef MEiN.

Portal ma ujednolicić narzędzia i procesy już udostępnione przez instytucje publiczne oraz zapewnić nowe. Na indywidualnym koncie zostaną zgromadzone różne dokumenty edukacyjne. Będzie można je udostępnić innym, np. podczas rekrutacji. Na cyfryzacji procesów zyskają też szkoły i organy prowadzące – zarządzanie oświatą ma stać się szybsze i łatwiejsze.

 

W chwili obecnej na stronie ministerstwa pojawiła się ankieta do wypełnienia, w której zaproszono uczniów, studentów, nauczycieli, pracowników naukowych oraz rodziców, którym zależy na poprawie edukacji w Polsce.

– Celem tej ankiety jest poznanie potrzeb osób i podmiotów uczestniczących w procesach edukacyjnych. Wszystkie zgłoszone przez państwa uwagi zostaną przeanalizowane pod względem możliwości ich realizacji. Zależy nam na dostosowaniu tworzonych rozwiązań do państwa potrzeb i oczekiwań – dodaje ministerstwo.

Ankietowani muszą odpowiedzieć na 9 pytań. Jedno z nich dotyczy informacji, jaki proces lub zadanie związane z edukacją wymaga najpilniejszej poprawy.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
michał
michał
19 dni temu

PiS i Czarnka należy trzymać jak najdalej od edukacji dzieci i młodzieży!