Nowy plac zabaw powstanie przy ul. Szkolnej w Przasnyszu. Urządzenia posłużą również dzieciom z niepełnosprawnościami

Jeszcze w tym roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu (przy ul. Szkolnej) powstanie nowy plac zabaw. Na początek dostęp do niego zyskają uczniowie szkoły, z czasem być może zostanie otwarty dla wszystkich.

 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Przasnyszu od lat kieruje swoją ofertę nauczania również do dzieci z niepełnosprawnościami. Dzięki oddziałom integracyjnym placówka otrzymuje dodatkowe fundusze,  stając się jeszcze bardziej dostępną i przyjazną dla wszystkich uczniów.

Tym razem pozyskane pieniądze, szkoła postanowiła przeznaczyć na budowę nowego placu zabaw. Zamontowane na nim urządzenia będą dostosowane do osób z niepełnosprawnością.  Plac powstanie jeszcze w tym roku i będzie znajdował się przy ul. Szkolnej, przy budynku tzw. „Małej Jedynki”.

 

– Ze względów finansowych plac na razie  będzie służył uczniom naszej szkoły. Jeżeli tylko pojawi się możliwość, to oczywiście udostępnimy go dla wszystkich, być może już w przyszłym roku – mówi nam dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu, Arkadiusz Siejka i dodaje, że otwarcie placu dla wszystkich wiąże się z dodatkowymi kosztami. – Potrzebna jest budowa dodatkowego ogrodzenia z osobnym wejściem, inwestycja w monitoring.

Inwestycja jest obecnie na etapie kosztorysu inwestorskiego. W trakcie przygotowania jest również projekt placu.

 

ren

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mati*
Mati*
1 miesiąc temu

„Z czasem być może zostanie otwarty dla wszystkich” yhy… jak wszystkie inne na terenach szkół

ewa
ewa
1 miesiąc temu

Czytam i nie wierzę. Kolejny plac zbaw wybudowany za publiczne pieniądze i tylko dla wybrańców. Nie wspomnę o ściankach wspinaczkowych w szkołach , które w soboty i niedziele są zamknięte. A miały być też wszystkich.

Klata
Klata
1 miesiąc temu
Reply to  ewa

Za nasze pieniądze a nie możemy wszyscy z tego korzystać. Coś tu nie gra. Może Pan Burmistrz wreszcie odpowie na to pytanie jak to się dzieje?

Ktoś
Ktoś
1 miesiąc temu
Reply to  Klata

Jeśli to z subwencji oświatowej na dzieci z orzeczeniami to plac zabaw powinien być zamknięty. Ewentualnie do dyspozycji też innych placówek ,w których uczą się dzieci niepełnosprawne. W tym mieście nie maja gdzie one się bawić,a ogólnodostępny plac będzie bardzo szybko zniszczony.

NieTandecie
NieTandecie
1 miesiąc temu

Baseny wykonane w tej samej technologi z folii pcv firmy „Piscine Laghetto” z obudowanym pomostem drewnianym Wloclawek ul. Lisek (skrzyzowanie a ul. Wysoka) Sandomierz iMOSiR u. Portowa 24 ww.leliwa.pl/sandomierz__buduja_baseny_odkryte_na_sandomierskim_bulwarze/ „Inwestycja będzie kosztować sandomierski samorząd około 200 tysięcy złotych.” 2014 rok Grodkow-zrealizowany ww.brzeg.naszemiasto.pl/basen-w-grodkowie-juz-otwarty-brzeg-moze-pozazdroscic-tak/ga/c13-8381892/zd/63840228 Nowiny w Podkieleckiem „Perła” przy ulicy Perłowej 1 ww.perla.nowiny.com.pl/baseny-letnie/ Starachowice u. Szkolna 14 , Cala konstrukcja tych basenow to mobilna wrecz , czasowa konstrukcja z grubszej folii ?? a pomost trwaly. Mowa o montazu!! ww.spottedalert.pl/powiat-starachowicki/starachowice/baseny-letnie-w-starachowicach-ruszaja-juz-26-czerwca-zdjecia/ ww.starachowice.naszemiasto.pl/w-starachowicach-powstana-wspaniale-letnie-baseny-zobacz/ar/c3-4677565 ww.starachowice.naszemiasto.pl/w-starachowicach-powstana-wspaniale-letnie-baseny-zobacz/ga/c3-4677565/zd/32953017 Czelad w Paku Grabek -chyba nie zrealizowane bo sa tam normalne baseny Lubań -nie sprawdzalem czy wykonali „Wykonane z zbrojonej folii… Czytaj więcej »