Nowy bankomat ma stanąć w Przasnyszu. Gdzie jest potrzebny?

Mieszkańcy zgłosili się do wiceburmistrza Łukasza Machałowskiego z prośbą o postawienie bankomatu na osiedlu Witosa, co ma ułatwić życie seniorom. Władze miasta uznały, że postulaty są zasadne, bo takich miejsc w Przasnyszu brakuje. Poskutkowało to rozesłaniem pism do banków, a jeden z nich udzielił pozytywnej odpowiedzi. Burmistrz pyta więc o dogodną lokalizację.

 

Bankomat to najbardziej popularne na świecie urządzenie, automatyzujące obsługę klientów w bankach. NBP podał, że na koniec marca 2020 roku liczba bankomatów w Polsce wynosiła 22.534 sztuki. W okresie od stycznia do marca gotówkę z bankomatów wypłacano prawie 133,5 mln razy, a wartość wypłaconych banknotów wyniosła w sumie 83,2 mld złotych.

 

Bankomaty cieszą się popularnością zwłaszcza wśród seniorów, którzy zamiast płatności zbliżeniowych, preferują zakupy za gotówkę, wypłacaną w placówkach lub z bankomatów. Naprzeciw potrzebom starszych mieszkańców os. Witosa wyszedł wiceburmistrz, kierując do banków stosowną prośbę.

Jedna z placówek pozytywnie odpowiedziała na postulat władz miasta. Dyrektor banku PKO SA oddział w Przasnyszu skierował do burmistrza Łukasza Chrostowskiego pismo w sprawie zainstalowania bankomatu. Informuje w nim, że udało mu się zainteresować tym tematem osoby z centrali banku, odpowiedzialne za rozwój sieci bankomatów. Jak poinformował, podjęcie tematu z przyczyn finansowych nie jest możliwe w roku 2020, natomiast bank spróbuje zamieścić tę inwestycję w planie na przyszły rok, dodając, że będzie wdzięczny za podanie kilku konkretnych lokalizacji, które zostaną poddane analizie.

– Jeśli macie Państwo propozycje lokalizacji, gdzie bankomat mógłby w Przasnyszu powstać, proszę o ich wskazanie – apeluje burmistrz. Chodzi o dogodne miejsce na terenie naszego miasta ze szczególnym uwzględnieniem os. Witosa.

 

M. Jabłońska


 

guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zofia
Zofia
6 miesięcy temu

Bankomat jest niezbędny w okolicach Prima na Wojska Polskiego ale banku PEKAO SA

Kamila
Kamila
6 miesięcy temu
odpowiada  Zofia

W markecie Prim, Żabce, na Orlenie można dokonać wypłaty gotówki podczas zakupów. .

xcx
xcx
6 miesięcy temu
odpowiada  Kamila

w Prymie przy ul.Aleja Wojska PolskiegoPanie ekspedientki wypłacają tylko 200 zł max , nie wiem czyje to zarzą dzenie , bo doskonale wiem ,że powinny do 500 zł max.W Primie przy dworcu 500 zł i to ta sama firma ,tylko ekspedientki inne.W Żabce Panie są bardziej życzliwe i można wypłacić kwotę jaka się wyświetli na terminalu.Są takie sytuacje kiedy trzeba więcej wypłacić.Będzie bankomat to nikt nikomu nie będzie robił łaski.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu

Nie tam żebym się czepiał, ale nie ma banku PKO SA…

Janusz
Janusz
6 miesięcy temu

Wszechwiedzący… otóż jest. Bank PEKAO SA ma swój oddział nawet w P-szu. Na 3-go Maja 13

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Janusz

Jeśli dla Ciebie PKO to to samo co PEKAO to gratuluję.
Różnica byłaby nieznaczna gdybyśmy nie mieli również PKO BP SA…

Ja znajoma
Ja znajoma
6 miesięcy temu

Jak zwykle musisz swoje trzy grosze wsadzić Panie S.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Ja znajoma

Hej, Znajoma, a jak tam sprawa wybuchu w Smoleńsku? Gdzie ten Twój Antoni się schował?

Realista
Realista
6 miesięcy temu

Co ma wspólnego bankomat z wybuchem w Smoleńsku ? Trudności z dostaniem się do specjalisty pojawiły się już jakiś czas temu , ale dla chcącego nic trudnego ! Sądząc po wpisach na forum , masz sporo czasu wolnego więc pora po pigułki !

Wont
Wont
6 miesięcy temu

Z powrotem do dziury !

rob
rob
6 miesięcy temu

w cywilizowanych bankach nie ma już prowizji od wypłaty z obcego bankomatu więc jaki on będzie nie ma różnicy, moim zdaniem gdzieś w okolicach dworca PKS by się przydał

xcx
xcx
6 miesięcy temu

Proponuję ulica Żwirki i Wigury ,tak po drodze dla mieszkańców os. Witosa, os.przy ul.Wojskowej ,os.Wschód , os.Tęczowa i pozostałe w tej części miasta. Wspaniała inicjatywa. Dzięki dla Panów Burmistrzów.

Kao
Kao
6 miesięcy temu

Wydaje mi się ,że największym obszarem gdzie brakuje bankomatu jest duży obszar obejmujący okolicę targowiska, ulicy Leszno, PKS. To jest duży obszar a najbliższy bankomat jest na osiedlu Orlika lub przy BGŻ.

Właściciel domu
Właściciel domu
6 miesięcy temu

Najlepiej przy LIDL lub stacji paliw BP

Marcin
Marcin
6 miesięcy temu

W ścianie dawnego młyna koło cmentarza, przecież tam kwitnie sprzedaż, usługi. W tym ciągu najlepszy punkt.

Wiesiek
Wiesiek
6 miesięcy temu

Uwzględnijcie miejsce na parking samochodowy

Ksiądz
Ksiądz
6 miesięcy temu

Nie ma w ogóle bankomatów po stronie wschodniej Przasnysza. Proponuję ulicę Żwirki i Wigury i ul. Al. Jana Pawła II (może gdzieś w okolicy żabki lub kościoła). Aby wypłacić pieniążki trzeba przejechać pół miasta na zachód. No i oczywiście PEKAO SA bo jest tylko 1 punk i tylko przy banku.

was85
was85
6 miesięcy temu

To ja bym jeszcze do banków posiadających te bankomaty zaapelował, żeby można było wyjąć banknoty o niskich nominałach. Szczególnie 10 i 20.