Nowość w przasnyskim Zespole Szkół Powiatowych: wkrótce rekrutacja do klasy kosmetycznej LO

Powiatowa Rada Rynku Pracy mając na uwadze zainteresowanie uczniów oraz pracodawców, pozytywnie zaopiniowała pomysł utworzenia w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu klasy liceum ogólnokształcącego o profilu kosmetycznym.

 

– Rekrutacja rozpocznie się wkrótce, jednak warunkiem uruchomienia nowego kierunku jest zgromadzenie co najmniej 25 chętnych. Kształcenie na tym profilu pozwala uzyskać podstawy wiedzy w dobrze płatnej i cieszącej się coraz większym zainteresowaniem profesji oraz ułatwia dalszą edukację na kierunkach  związanych z medycyną, stomatologią, kosmetologią, fizjoterapią czy farmacją – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Zajęcia w liceum ogólnokształcącym w klasie kosmetycznej opierać się będą na nauczaniu ogólnokształcącym z naciskiem na przedmioty rozszerzone: biologię, chemię oraz język angielski.

Istotnym elementem nauki będą także przedmioty uzupełniające.

 

– Będziemy chcieli zaproponować zajęcia, podczas których uczniowie poznają tajniki tego zawodu od „środka” – wyjaśnia dyrektor ZSP Paweł Szczepkowski.  – W pierwszej klasie planowany jest przedmiot „Kosmetyka z elementami wizażu”. Przedmiot ten przygotowuje teoretycznie do wykonywania zabiegów kosmetycznych, pielęgnacyjnych i upiększających. W ramach tego przedmiotu omawiane będą zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa i higieny w zabiegach pielęgnacyjnych i upiększających na twarz i ciało. Uczniowie nauczą się określać i diagnozować typy cer. Poznają również preparaty i urządzenia kosmetyczne służące do poprawy kondycji skóry twarzy i całego ciała, specyfikę działania preparatów oraz wskazania i przeciwwskazania do ich stosowania. Poznają również tajniki sporządzania przykładowych algorytmów zabiegowych.

Szkoła ma w planach stworzenie w 2022 roku również sali dedykowanej temu profilowi nauczania. Pracownia ma zostać wyposażona w niezbędne narzędzia takie jak: leżanki, fotele kosmetyczne i bardzo dobre oświetlenie oraz sprzęt niezbędny do wykonywania zabiegów kosmetycznych.

 

– W tej chwili jest już sporo zapytań, dotyczących nowego profilu nauczania, mamy także kilka wstępnych deklaracji uczniów, którzy zainteresowani są nauką w liceum ogólnokształcącym w klasie kosmetycznej – dodaje Paweł Szczepkowski.

W najbliższym czasie harmonogram i regulamin rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mama
Mama
2 lat temu

Jestem przekonana, że znajdzie się dużo chętnych. Sama bym byka chętna 🥰

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Mama

To się zapisz. W czym problem?

Piotr
Piotr
2 lat temu

Super. Jeszcze profil kebabowy i Przasnysz wstanie z kolan.