Noworoczny prezent od Konserwatora Zabytków dla Przasnysza. Jest zielone światło dla robót budowlanych przy MDK-u.

28 grudnia 2020 r. Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał decyzję, w której ostatecznie uzgodnił prowadzenie robót budowlanych, polegających na przebudowie i nadbudowie zabytkowego budynku Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu.

 

Przypomnijmy, że w marcu 2020 r. Miasto Przasnysz uzyskało 4 miliony złotych od Samorządu Województwa Mazowieckiego na zadanie pn. Przebudowa Domu Kultury im. Stanisława Ostoi-Kotkowskiego. Pierwsza transza  z tej kwoty, wynosząca 123 615 zł, została przeznaczona na ponowne opracowanie dokumentacji projektowej budynku, który w 2019 r. został ogłoszony zabytkiem. Miasto zapłaciło za wykonanie dokumentów po raz trzeci.

Dotychczas, przez długie miesiące, trwał proces uzgodnieniowy dokumentacji z organem konserwatorskim. Każdy element zewnętrzny, ale również i wewnętrzny, poczynając od kształtu okien, rodzaju materiału zastosowanego do pokrycia schodów, ale i dachu, elewacji, wyglądu sali widowiskowej itd., wymagał konsultacji ze służbami ochrony zabytków. Tytaniczna praca przyniosła efekty. 28 grudnia br. Konserwator Zabytków ostatecznie uzgodnił prowadzenie robót budowlanych.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
1 rok temu

To kiedy ruszą prace? 🙂

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Marcin

Z tego co pamiętam to jeszcze jakieś 10 baniek brakuje. Więc poczekamy.

Anna
Anna
1 rok temu

Nareszcie. Bo ta sala widowiskowa to był postrach wszech czasów. Pewnie i artyści czuli się tam źle. Oby remont potrwał szybko. Powodzenia dla wykonawców.

Sylwester
Sylwester
1 rok temu
Reply to  Anna

Ogólnie budynek to postrach, a znajduje się przy jednej z najbardziej użytkowanych dróg. Fajnie, że się nim zainteresowano na poważnie. Powinien być wizytówką tej części miasta.