Noworoczne spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej. [FOTO]

Spotkanie, podsumowujące sezon kulturalny stowarzyszenia, zostało zorganizowane po raz pierwszy od pięciu lat. Zebrani obejrzeli prezentację multimedialną o działalności TPZP w 2018 roku, przygotowaną przez prezesa Piotra Kaszubowskiego, następnie wysłuchali utworów wyróżnionych w konkursie jednego wiersza „gdzieś w żłóbeczku duszy”, zorganizowanego przez Bożenę Parzuchowską.

Wiersze czytali aktorzy Teatru Trzech Pokoleń. Pierwsze miejsce w konkursie zdobył Wojciech Ostrowski z Przasnysza. Pozostałe nagrody i wyróżnienia przypadły w udziale poetom z Ciechanowa, Przasnysza, Ostrołęki, Warszawy i Białegostoku. Największą atrakcją wieczoru był występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Młode Kurpie” z Jednorożca. Zespół, prowadzony przez Barbarę Nizielską i Edwarda Koziatka zaprezentował pieśni patriotyczne, tradycyjne pieśni kurpiowskie oraz kolędy i pastorałki. Młodzi artyści wykonali również kilka tańców ludowych. Ich występ spotkał się z wielkim aplauzem publiczności.

Członkowie i sympatycy stowarzyszenia w styczniowe popołudnie stawili się nader licznie, obecny był burmistrz Przasnysza, Łukasz Chrostowski, niemal w komplecie stawił się Zarząd TPZP z prezesem Środowiska Warszawskiego, Adamem Myślińskim, przybyli przedstawiciele wszystkich kół Towarzystwa oraz wyróżnieni poeci z Przasnysza, Ciechanowa i Ostrołęki.

Ewa Łukasiak

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments