Nowootwarta przychodnia w przasnyskim szpitalu czeka na pacjentów. Zajrzeliśmy do środka [FOTO]

W związku z licznymi pytaniami czytelników, chcących zapisać się do przychodni lekarskiej w przasnyskim szpitalu, przedstawiamy garść ważnych informacji na ten temat. Zajrzeliśmy także do wyremontowanych, nowocześnie wyposażonych wnętrz, które już od poniedziałku będą dostępne dla pacjentów.

 

W SPZOZ w Przasnyszu istniała przychodnia, ale mieściła się w dość ciasnej, niegwarantującej prywatności przestrzeni i obsługiwała niewielką liczbę pacjentów. W związku z faktem, że Podstawowa Opieka Medyczna jest świadczeniem dobrze wycenianym przez Narodowy Fundusz Zdrowia, nowy dyrektor szpitala Grzegorz Magnuszewski postawił na wzmocnienie dostępności tego typu świadczeń. Aby przyciągnąć pacjentów, podjął wysiłek gruntownego wyremontowania i wyposażenia nowych, przestronnych wnętrz przychodni, która gwarantuje pacjentom komfortowe warunki. Skompletował również zespół kompetentnych lekarzy. Teraz świadczenia zdrowotne w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej w przychodni zdrowia w SPZZOZ przy ulicy Sadowej udzielane są w wyremontowanych, nowocześnie wyposażonych gabinetach, a w poczekalniach stanęły wygodne siedziska.

W tej chwili Podstawowa Opieka Medyczna w przasnyskim szpitalu zyskała warunki do dynamicznego rozwoju, a dostępność gabinetów oraz lekarzy pozwala na przyjęcie wszystkich chętnych. Przychodnia posiada dwa osobne wejścia  – dla osób dorosłych oraz dla dzieci, a świadczenia z zakresu pediatrii zapewnia lekarz  Magdalena Walczyńska. Wyposażenie przychodni dziecięcej pozwala na przyjęcie nawet najmłodszych pacjentów, a dla dzieci w wieku przedszkolnym powstał kącik zabaw. Jeśli świadczenia z zakresu pediatrii będą się cieszyć powodzeniem, już niebawem szeregi specjalistów zasili kolejny lekarz zajmujący się medycyną dziecięcą.

 

– Kiedy startowałem do konkursu na dyrektora szpitala, przedstawiłem plan utworzenia przychodni z prawdziwego zdarzenia. Nie jest tajemnicą, że istnienie prężnie działającej przychodni w znacznym stopniu poprawia kondycję finansową szpitali. Takie rozwiązania funkcjonują w innych placówkach. Uznałem, że warto otworzyć się dla pacjentów – nie ma powodu, dla którego przasnyska szpitalna przychodnia miałaby być dalej bardzo skromna, mając zapisanych niespełna 2,5 tysiąca pacjentów. Dotychczas znajdowała się na niewielkiej przestrzeni i nie gwarantowała odpowiedniego zabezpieczenia w kadry. Ten ostatni aspekt jest najważniejszym wyzwaniem współczesnej medycyny. Postanowiłem więc powalczyć o kadry, wzmocnić je. Udało mi się pozyskać nowego, cieszącego się uznaniem lekarza, którym jest doktor Renata Długokęcka. Już teraz pani doktor przyjmuje pacjentów jedynie w naszej przychodni. Związaliśmy się umową na dłuższy czas, dlatego serdecznie zapraszam wszystkich pacjentów doktor Długokęckiej do zapisania do naszej przychodni — mówi dyrektor Grzegorz Magnuszewski, podkreślając, że to oferta skierowana nie tylko do mieszkańców powiatu – Zachęcam również pracowników SPZZOZ w Przasnyszu, aby wsparli swój zakład pracy i skorzystali z usług naszej Poradni Zdrowia.

 

W przychodni pacjentów przyjmują również:

Dr Zofia Kaszuba-Goluch specjalista chorób wewnętrznych, specjalista chorób wewnętrznych dr Iwona Stryjewska, specjalista medycyny rodzinnej dr Janina Stachowska – Mazurek oraz specjalista chorób wewnętrznych dr Katarzyna Gwardys – Kapuścińska. Szeregi pracowników przychodni zasili niebem również lekarz Paulina Majewska.

Już od poniedziałku 6 lipca 2020 r.  podstawowa opieka zdrowotna wznowi przyjmowanie pacjentów. Przyjęcia będą się odbywały w reżimie sanitarnym, po wcześniejszej telefonicznej rejestracji. Rejestracja do przychodni odbywa się pod osobnym numerem telefonu, niezależnym od rejestracji szpitalnej. Nowy, dostępny od poniedziałku numer to: 29 75 34 111. Nadal funkcjonuje dotychczasowy numer do teleporad: 29 753 43 89

Informacje na temat przychodni są także dostępne na stronie internetowej http://www.szpitalprzasnysz.pl/. Deklarację wyboru świadczeniodawcy znajdziemy na stronie głównej. Wystarczy zjechać myszką w dół, do strefy aktualności — Podstawowa Opieka Zdrowotna w SPZZOZ w Przasnyszu.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
quetzalcoatl
quetzalcoatl
3 lat temu

Dobra robota Panie Dyrektorze!

ate
ate
3 lat temu

Jestem pacjentem tej przychodni od zarania, warunki w jakich funkcjonowała to głęboka komuna , a stan kadry lekarskiej zniechęcał do korzystania z porad.Cieszę się,że moja Pani Doktor pozostała ,ponieważ to super specjalista.Brawa dla Pana Dyrektora, który dostrzega ujemne działy funkcjonowania naszego szpitala między innymi odmładzając kadrę i stwarzając godne warunki dla pacjentów i personelu.Brawo !

Kris
Kris
2 lat temu

To żart te panie w przychodnie nir odbierajà tel…jest chaos..nie liczą się z pacjentem nie majà ..wiedzy ..tylko prywatne cm rozmowy..żenada…Panie dyrektorze proszę na dőł to sié.Pan przekona….to kpina ze strony tych pani w restracij..