Nowoczesne narzędzia terapeutyczne w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jestem” w Przasnyszu

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jestem” w Przasnyszu poszerzyło swoją ofertę terapeutyczną o nowoczesne narzędzia, które są wykorzystywane w pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Mowa o biofeedback.

 

– Uczniowie mieli okazję wziąć udział w terapii z wykorzystaniem biodfeedback, czyli nieinwazyjnej metody polegającej na monitorowaniu przez specjalne urządzenie zmian fizjologicznych organizmu. Terapia jest prowadzona przez certyfikowanych terapeutów, a zajęcia stanowią efektywną terapię wspomagającą pracę mózgu – informuje stowarzyszenie.

Podopieczni stowarzyszenia zapoznali się również z systemem C-EYE, który śledzi ruch gałek ocznych. System ten jest wykorzystywany do diagnozowania i monitorowania postępów edukacyjnych badanych, co stanowi ważne wsparcie w pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Wprowadzenie nowoczesnych technologii terapeutycznych przez Stowarzyszenie „Jestem” to znaczący krok naprzód w terapii osób niepełnosprawnych, który może przynieść wiele korzyści.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments