Nowoczesne interaktywne monitory dla szkół w gminie Przasnysz

W 2021 roku Gmina Przasnysz otrzymała wsparcie finansowe w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych „Aktywna tablica” w wysokości 42 tys. złotych.

 

Wsparcie trafiło do Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem, Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Nowej Krępie i Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Lesznie. Gmina zakupiła do każdej z nich po 2 interaktywne monitory dotykowe, w tym po 1 interaktywnym monitorze z wbudowanym komputerem OPS. Łączna wartość zakupionego przez urząd sprzętu wyniosła 51 750 złotych. Wkład własny gminy wyniósł 10 500 złotych.

 

Głównym celem programu „Aktywna Tablica” jest przede wszystkim zapewnienie szkołom niezbędnych w pracy z dziećmi i młodzieżą nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

– Sprzęt zakupiony w ramach programu poprawi jakość kształcenia oraz będzie  służył uczniom i nauczycielom szkół, podnosząc ich kompetencje poprzez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii. Zakupione monitory będą wykorzystywane podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, rozwijających zainteresowania uczniów. Dodatkowe wyposażenie z dostępem do Internetu pozwoli uczniom w sposób pełniejszy, bardziej aktywny i z większym zaangażowaniem pracować na lekcjach, pozytywnie wpłynie na koncentrację i współpracę między uczniami – informuje gmina Przasnysz.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie
nie
2 lat temu

Nudne to. Na Onecie jest ciekawiej „Polityczny reset w sprawie caracaliPorozumienie rządu z Airbusem zamyka spór i kosztuje Polskę 80 mln zł — podaje w poniedziałek „Dziennik Gazeta Prawna”…Według „DGP” Skarb Państwa zawarł ugodę z koncernem Airbus w sprawie niepodpisanego kilka lat temu kontraktu na zakup śmigłowców H225M Caracal dla Wojska Polskiego. „Ugoda została już zatwierdzona sądownie. Wyjściowa kwota, jakiej żądali Francuzi, była kilkukrotnie wyższa. Polski rząd i koncern Airbus ustalili wspólne stanowisko w tej sprawie” — czytamy.” Jest też ciekawy artykuł o czołgach. Tłumaczenie jednej strony za 1,4 tyś – Onet „Produkująca dla wojska firma tłumaczy umowę, która naraża… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  nie

Kradną jak nikt inny wcześniej. To fakt. Ale jest jedna różnica. Dzielą się z suwerenem. Pożyczają kasę I rzucają ochłapy gawiedzi.
Jednak to się źle skończy. Jarek chciał tu mieć drugi Budapeszt. A będą Ateny.