Nowoczesne ekologiczne systemy grzewcze

Rozwiązań związanych z systemem grzewczym budynku jest bardzo dużo. Od dłuższego czasu inwestorzy zauważyli, że należy łączyć różne typy systemów grzewczych, aby osiągnąć wyraźne zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynku oraz zapewnić sobie komfort cieplny.

Dzisiaj omówimy jeden z systemów ogrzewania, który staje się coraz bardziej popularny. Jednocześnie jest to system ekologiczny – wykorzystujący odnawialne źródła energii, a także systemy przyjazne dla użytkownika . Dzięki swojej uniwersalności pozwala wykorzystywać różna źródła energii do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i ogrzewania budynku.

Mowa tutaj jest o zapewnieniu komfortu cieplnego dla budynków za pomocą kotła na pellety i drewno. Jest to rozwiązania dedykowane dla inwestorów, którzy chcą w sposób komfortowy i ekologiczny ogrzewać swoje domy, bez konieczności doprowadzania sieci gazowej.

Każde rozwiązania ma swoje wady i zalety, ale ważne jest aby nie wymagało ponoszenia wysokich nakładów inwestycyjnych w trakcie tworzenia i projektowania układu grzewczego. Przy systemie z kotłem na pellety możemy stosować dalej standardowe grzejniki – czyli ogrzewanie wysokotemperaturowe, choć bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie zastosowanie układu niskotemperaturowego.

System ogrzewania kotłem pelletowym np. KLIMOSZ DUOPELET. Jest to kocioł pozwalający na automatyczna obsługę spalania pelletu pobieranego z zasobnika, które realizowane jest poprzez wysoko sprawny palnik pelletowy, wyposażony w automatyczne mechaniczne czyszczenie rusztu, a także przedmuchowe oczyszczanie palnika z popiołu. Proces rozpalania i wygaszania kotła jest sterowane poprzez regulator KLIMOSZ KOMFORT pozwalający na sterowanie jednocześnie 4 pompami, 2 siłownikami na zaworach mieszających, 2 termostatami pomieszczeniowymi drogą radiową lub bezprzewodowo, sterowanie kominkiem, pracę w strefach czasowych pompy CWU i cyrkulacyjnej. Dzięki zastosowaniu modułu LAN/WIFI można sterować ogrzewanie i pracą kotła zdalnie poprzez sieć internet telefonem, tabletem lub komputerem.

            Należy pamiętać, że ten kocioł pozwala nam dodatkowo na spalanie drewna lub brykietu na dodatkowym palenisku ręcznym, dzięki czemu mamy także możliwość spalania np. drewna z własnej działki. W momencie kiedy skończy się dodatkowe paliwo, a w kotle zacznie spadać temperatura, regulator automatycznie uruchomi pobór paliwa z podajnika pelletowego. Dodatkowe palenisko  wykonane jako niechłodzone, co zmniejsza tworzenie się w kotle sadzy oraz tym samym zwiększa sprawność kotła zachowując czyste ścianki wymiennika – dzięki czemu nie musimy często czyścić kotła.

Podsumowując kocioł pelletowy to ekologiczne źródło ciepła, które wykorzystuje odnawialne źródło energii jakim jest pellet. Obsługa polega na kontrolowaniu czystości palnika i popielnika, uzupełniania zasobnika w pellet, a otrzymujemy samodzielne urządzenie, które ogrzewa nasz budynek i dostosowuje się do zapotrzebowania na energię cieplną.

Łukasz Kasprzyk

KLIMOSZ


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments