Nowo przyjęci policjanci złożyli ślubowanie

W Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się uroczyste ślubowanie 39 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec przywitał młodych adeptów, życząc im satysfakcji z pełnionej służby i sukcesów zawodowych. Teraz nowo przyjęci policjanci odbędą szkolenie zawodowe podstawowe, po czym trafią do jednostek macierzystych.

 

W piątek (15.03) 39 nowych policjantów garnizonu mazowieckiego, w tym 4 kobiety wypowiedziało słowa roty ślubowania, które stanowią bardzo ważne zobowiązanie. Już niebawem młodzi adepci trafią na kurs podstawowy, gdzie poznają tajniki służby. Następnie czeka ich proces adaptacyjny i wreszcie służba w macierzystej jednostce. Odpowiednio wyszkoleni i przygotowani do zapewniania bezpieczeństwa, będą stawiać czoła wielu wyzwaniom, a także podawać pomocną dłoń osobom potrzebującym. Nowi funkcjonariusze służbę pełnić będą w 16 jednostkach powiatowych i miejskich garnizonu mazowieckiego oraz w Oddziale Prewencji Policji w Radomiu.

W uroczystości wzięli udział: Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec, Wicewojewoda Mazowiecki – Paweł Fajdek, p.o. I Zastępca Komendanta insp. Piotr Janik, Zastępca Komendanta insp. Paweł Herbuś, p.o. Zastępca Komendanta insp. Jerzy Sztuc, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP Województwa Mazowieckiego w Radomiu – mł. insp. Dariusz Brzezicki, kapelan mazowieckiej komendy ks. Jarosław Rożek oraz kadra kierownicza KWP i mazowieckiego garnizonu Policji. Dowódcą uroczystości był nadkom. Szymon Duraziński z Oddziału Prewencji Policji w Radomiu.

Nowo przyjęci do służby policjanci słowa gratulacji usłyszeli od Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemara Wołowca. Komendant młodym policjantom pogratulował odważnej decyzji wstąpienia w szeregi mazowieckiej Policji słowami: „Gratuluje bardzo ważnej, ale też i bardzo trudnej decyzji dla młodego człowieka. Nosić mundur policyjny to ogromny zaszczyt i honor. Po 34 latach służby mogę was o tym zapewnić. Trwać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz służyć mieszkańcom Mazowsza to ogromny zaszczyt. Dziękuję też rodzinom i najbliższym, że wspieraliście tych młodych ludzi i dziś możemy przyjąć do mazowieckiej Policji 39 osób”.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments