Nowi przedsiębiorcy w powiecie przasnyskim. Umowy podpisało 7 osób

Wzorem poprzednich miesięcy, w budynku Starostwa Powiatowego w Przasnyszu odbyło się podpisanie umów na rozwój działalności gospodarczej.

 

23 lutego 2024 roku w obecności Starosty Pawła Mostowego, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Przasnyszu Jadwigi Żuber, pracownik PUP Barbary Garlińskiej oraz pracownik ZUS Anety Chmielik., siedmiu nowych przedsiębiorców uzyskało wsparcie finansowe na utworzenie nowych firm.

– Starosta życząc przedsiębiorcom udanego startu, zapewnił o wsparciu ze strony Powiatu Przasnyskiego oraz zachęcił do włączenia się w działalność Rady Przedsiębiorczości oraz Mazowieckiej Izby Gospodarczej. Rada jest otwarta na przedsiębiorców dużych i małych – z każdej branży, daje również okazję do przekazywania uwag zarówno samorządowcom gminnym, jak i stronie rządowej za pośrednictwem władz powiatu – informuje Starosto Powiatowe w Przasnysz.

Nowo powstałe firmy będą świadczyć następujące usługi:

  • usługi ogólnobudowlane
  • mechanik samochodowy
  • sporządzanie świadectw charakterystyki energetycznej
  • usługi budowlane
  • salon fryzjerski
  • mobilne usługi sprzątające
  • sprzedaż drzew i krzewów ozdobnych.

Każdorazowo przed wypłatą pozyskanych środków odbywa się szkolenie „ABC Przedsiębiorczości”, które wprowadza nowych przedsiębiorców w zagadnienia zakładania i prowadzenie własnych firm. Szkolenie porusza tematykę założenia i rejestracji działalności, skutecznego jej promowania, ubezpieczeń społecznych, pozyskiwania funduszy unijnych, podstawom i formom opodatkowania, księgowości czy prowadzeniu kasy fiskalnej.

Nowe działalności w powiecie przasnyskim powstały dzięki jednorazowemu wsparciu ze środków współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sławek
Sławek
1 miesiąc temu

A ten w krawacie co otworzył

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu
Reply to  Sławek

On jest dla przystroju tylko, tak jak wcześniej na wszystkich zdjęciach był tzw. senator Krzysztof B., to teraz jest Mostowy.

Wojtek
Wojtek
1 miesiąc temu
Reply to  Sławek

Spiżarnię

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Sławek

co najwyżej drzwi od pokoju

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Sławek

drzwi od pokoju

Leks lutor
Leks lutor
1 miesiąc temu

Jestem pełen podziwu dla tych co otwierają własny biznes. Jedyne co dobrze kwitnie to instytucje państwowe a najlepiej te na potrzeby Unii Europejskiej, reszta jest zarzynana jak prosie